س. آوریل 13th, 2021

  یک مدیر FBI مشکل تشدید تروریسم داخلی در ایالات متحده را فاش می کند

  به گزارش سایت اخبار امروز : مدیر FBI ایالات متحده ، کریستوفر وری ، اظهار داشت که مسئله تروریسم داخلی در کشور وی در سالهای اخیر به طور جدی افزایش یافته است.

  ری در سخنرانی خود در جلسه کمیته حقوقی کنگره آمریکا اظهار داشت که تعداد حوادث مربوط به این فعالیت افراط گرایان در سالهای اخیر دو برابر شده و به دو هزار مورد افزایش یافته است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : وی گفت: “در مورد افراط گرایی داخلی ، این افزایش جدی بود. هنگامی که من به سمت مدیر دفتر منصوب شدم (در سال 2017) ، حدود هزار حادثه ثبت شد و تا پایان سال گذشته ، 1.4 هزار حادثه ثبت شد اکنون ، دو هزار حادثه در حال بررسی است. تعداد دستگیری ها در پرونده ها افزایش یافته است. اتهامات کیفری مربوط به تبلیغ ایده برتری سفید در سال گذشته 3 برابر در مقایسه با سال 2017 افزایش یافته است.

  وی توضیح داد ، “متأسفانه ، (حوادث طوفان ساختمان كنگره آمریكا كه در تاریخ 6 ژانویه گذشته رخ داد) واقعه ای جداگانه نیست. مسئله تروریسم داخلی مانند تومور در سراسر كشور در حال گسترش است و مواردی كه در آینده نزدیک ناپدید می شوند ، که یک نگرانی عمده است. ”

  به گزارش سایت اخبار امروز : در این راستا ، ری از رهبران شبکه های اجتماعی خواست تا با نهادهای امنیتی که برای شناسایی اطلاعات از ماهیت افراطی و غیرقانونی تلاش می کنند ، همکاری کنند. وی همچنین از شدت لفاظی ها در فضای اینترنت در “مقیاسی بی سابقه” خبر داد.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند