د. اکتبر 25th, 2021

  حاکمان 3 ایالت آلمان ادعا می کنند که استفاده از واکسن روسی “Sputnik V” را تأیید می کنند

  به گزارش سایت اخبار امروز  روسای جمهور سه ایالت آلمان ، زاکسن ، زاکسن-آنهالت و تورینگن حمایت خود را از صدور مجوز برای استفاده از واکسن روسی “Sputnik V” علیه ویروس کرونا در آلمان اعلام کردند.

  گروه رسانه ای “Funky” به نقل از مایکل کرچمر نخست وزیر زاکسن: “روسیه کشور علمی بزرگی است و شک ندارم که پرچم روسیه قادر به تولید یک واکسن موثر است … بنابراین ، استفاده از این واکسن باید مجاز باشد. ”

  به گزارش سایت اخبار امروز  به نوبه خود ، نخست وزیر ایالت زاکسن-آنهالت ، راینر هاسیلوف ، گفت که تصمیم تصویب با آژانس داروهای اروپا (EMA) باقی مانده است ، و افزود که “نتیجه نهایی همان است که در مبارزه با ویروس کرونا ، ما از همه واکسن های ایمن و م thatثر که در غلبه بر همه گیری کمک می کنند ، استقبال می کنیم. ”

  وی افزود که مسئله منشا واکسن اهمیتی ندارد ، زیرا این امر به سلامت انسان مربوط می شود .. “من در کودکی با واکسن فلج اطفال روسیه واکسینه شدم و مشکلی ندارم.”

  به گزارش سایت اخبار امروز  در همین زمینه ، بودو رامیلوف ، فرماندار تورینگن ، خواستار فشار بیشتر بر دولت آلمان برای دریافت بیشتر واکسن های جایگزین شد و خاطرنشان کرد که اتکا به واکسن “AstraZeneca” استراتژی واکسیناسیون را ضعیف می کند.

  وی تأکید کرد که “توجه به موضوع استفاده از واکسن روسی Sputnik V مهم است.

  وی همچنین تأکید کرد که تصمیم در مورد تأیید یا رد واکسن نباید ماهیت سیاسی داشته باشد.

  به گزارش سایت اخبار امروز  واکسن روسی “Sputnik V” از 4 مارس تحت آزمایشات پیش رونده آژانس دارویی اروپا (EMA) قرار دارد که مسئول تأیید واکسن برای استفاده در بازار اروپا است.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند