س. آوریل 13th, 2021

  تصاویر شگفت انگیز نشان می دهد که چگونه سلول های پس از واکسن AstraZeneca پروتئین های “سنبله” مانند “Covid-19” را تولید می کنند

  به گزارش سایت اخبار امروز : دانشمندان تصاویر شگفت انگیزی را تولید کرده اند که نشان می دهد دقیقاً چه اتفاقی برای سلولهای شخصی که واکسن “Covid-19” از AstraZeneca با دانشگاه آکسفورد تزریق شده است ، رخ می دهد.

  این تصاویر نشان می دهد که چگونه واکسن سلول های یک فرد تزریق شده را مجبور به ساخت ماکت “خوشه” ویروس کرونا می کند ، یک گلیکوپروتئین ، که از سطح آن بیرون زده است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : سپس برجستگی های سطح سلول های خود میزبان توسط سیستم ایمنی بدن به عنوان یک گاز خارجی شناخته شده و با آنتی بادی ها مورد حمله قرار می گیرند.

  سیستم ایمنی بدن به یاد می آورد که پروتئین سنبله چگونه است و چگونه می توان بر آن غلبه کرد ، بنابراین اگر فرد در آینده آلوده شود ، می تواند به سرعت با ویروس مبارزه کند.

  واکسن AstraZeneca در حال حاضر به دلیل ادعای عوارض جانبی که می تواند باعث لخته شدن خون در درصد بسیار کمی از افراد شود ، مورد انتقاد است. اما این واکسن در محافظت در برابر “Covid-19” موثر است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : محققان دانشگاه آکسفورد با پروفسور مکس کریسپین از دانشگاه ساوتهمپتون ، متخصص ویروس شناسی و گلیکوپروتئین ها کار کردند تا دریابند که واکسن آنها از پروتئین ویروس “خوشه” تقلید می کند.

  سلولهای انسانی در آزمایشگاه در معرض واکسن قرار گرفتند و دو روز بعد ، محققان شکل و ساختار تقلید “Spike” را بررسی کردند.

  این روش تجزیه و تحلیل میکروسکوپ الکترونی فوق العاده سرد (cryoEM) نامیده می شود و هزاران تصویر از طریق آن گرفته شده و به عنوان بخشی از مطالعه ترکیب شده است.

  پرفسور Pigeon Zhang از دانشگاه آکسفورد ، نویسنده این تحقیق ، کار عکاسی را بر عهده داشت.

  ژانگ گفت: “CryoEM یک فناوری بسیار قدرتمند است که به ما امکان می دهد مجموعه ای از خوشه های متراکم را که ساخته و به سطح سلول ها ارائه شده اند ، تجسم کنیم.”

  تجزیه و تحلیل گلیکوپروتئین ها خود نشان داد جهش های ناشی از واکسن تقریباً مشابه ویروس است.

  ژانگ خاطرنشان كرد: “ما با دانستن اينكه جهش هاي ناشي از واكسن چقدر مشابه با ويروس عفوني است ، اين مطالعه را آغاز كرديم.”

  پروفسور کریسپین افزود: “ما واقعاً از دیدن تعداد زیادی سنبله که شبیه پروتئین سنبله اصلی هستند بسیار هیجان زده هستیم. امیدواریم این مطالعه درک بیشتری را برای عموم فراهم کند و به آنها کمک کند تا از واکسن AstraZeneca-Oxford آگاه شوند.”

  و بسیاری از افراد ممکن است متوجه نشوند که چگونه سلول هایشان به کارخانه های کوچکی تبدیل می شوند که جهش های ویروسی ایجاد می کنند و سپس پاسخ ایمنی لازم برای مبارزه با بیماری ها را تحریک می کنند. به گفته کریسپین ، این ممکن است “اطمینان خاطر نسبت به اینکه واکسن کار خود را انجام می دهد و موادی را که باید وارد سیستم ایمنی بدن کنیم تولید می کند”.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند