س. آوریل 13th, 2021

  پکن به واشنگتن در مورد تحریم بازی های المپیک در چین هشدار می دهد

  به گزارش سایت اخبار امروز : دولت چین به واشنگتن نسبت به تحریم بازیهای المپیک زمستانی پکن هشدار داده است ، پس از آنکه دومی گفت که با “متحدان و شرکای خود” در مورد گزینه تحریم جمعی از این بازیها برنامه ریزی شده برای سال 2022 در حال گفتگو است.

  ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین اتهامات نقض علیه اقلیت های قومی در سین کیانگ را رد کرد و هشدار داد که “واکنش شدید چین” به تحریم احتمالی المپیک هشدار داده است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : لگیان گفت: “سیاسی شدن ورزش به روح منشور المپیک و منافع ورزشکاران از همه کشورها آسیب می رساند و این چیزی است که مورد قبول جامعه بین المللی از جمله کمیته المپیک آمریکا نیست.”

  پیش از این ، ند پرایس ، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفته بود که ایالات متحده قصد دارد در مورد ایده تحریم بازیهای المپیک در چین بحث کند ، خاطرنشان کرد که پکن مسئول انواع جدی نقض حقوق بشر ، به ویژه در سین کیانگ اویغور است. منطقه خودمختار. در چین.

  به گزارش سایت اخبار امروز : از 4 تا 20 فوریه 2022 ، پکن ، پایتخت چین ، بیست و چهارمین دوره بازی های المپیک زمستانی را برگزار می کند ، در شرایطی که روابط چین و ایالات متحده به دلیل زمینه های بسیاری از مسائل ، تنش زیادی را تجربه می کند.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند