س. آوریل 13th, 2021

  پس از رسوایی بخشهای جنسی در پارلمان … استرالیا تصمیمی درباره تجاوز جنسی و تجاوز جنسی صادر می کند

  به گزارش سایت اخبار امروز : دولت استرالیا اعلام کرد که برای اصلاح قوانین و مقررات مربوط به تجاوز جنسی تلاش خواهد کرد و اعضای پارلمان و قضات را مقصر این دو رسوایی می داند که زندگی سیاسی این کشور را مختل کرده است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : بر اساس این تغییرات پیشنهادی ، آزار و اذیت جنسی اساس اخراج خواهد بود ، در حالی که قانون تبعیض جنسیتی شامل قضات و معاونان خواهد شد.

  قانون حقوق بشر نیز اصلاح می شود تا به قربانیان اجازه دهد به جای شش ماه فعلی ظرف دو سال شکایت کنند.

  به گزارش سایت اخبار امروز : دولت همچنین به دنبال این است که آزار و اذیت جنسی را به عنوان رفتار بد که آسیب جدی وارد می کند ، به قانون کار اضافه کند.

  نخست وزیر استرالیا ، اسکات موریسون ، روز پنجشنبه در پایتخت استرالیا به خبرنگاران گفت که دولت وی قوانین تبعیض جنسی در این کشور را اصلاح می کند و اعضای پارلمان ، قضات و مقامات دولتی را مسئول آزار و اذیت همکاران در محل کار قرار می دهد و تأکید می کند که “تجاوز جنسی غیرقابل قبول است. ”

  وی افزود: “این رفتار نه تنها رفتاری غیراخلاقی و نفرت انگیز است ، بلکه حتی جرم است”. “استرالیایی ها ، به ویژه زنان ، نه تنها از امنیت شخصی بلکه امنیت اقتصادی خود از طریق ناامنی در محل کار محروم هستند.”

  در حال حاضر ، قانونگذاران ، قضات و مقامات دولتی از شکایات مربوط به تبعیض جنسیتی در محل کار معاف هستند ، با این حال ، آنها همچنان می توانند به دلیل اتهامات تجاوز جنسی تحت تعقیب کیفری قرار بگیرند.

  در ماه فوریه ، یک کارمند سابق حزب لیبرال اعلام کرد که توسط یکی از همکاران پارلمان در سال 2019 مورد تجاوز قرار گرفته است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : در نتیجه ، نخست وزیر اسکات موریسون اصلاحات جدیدی را در دولت ایجاد کرد و به موجب آن دو مقام وزیر را از دو نفر از برجسته ترین اعضای کابینه خود برداشت و حقوق آنها را در قوه مجریه کاهش داد.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند