پ. مه 13th, 2021

  اتیوپی همه گزینه ها را روی میز می گذارد

  به گزارش سایت اخبار امروز وزارت امور خارجه اتیوپی گفت که در اتیوپی گفته می شود شما از ترس نمی میرید بلکه در طی جنگ می میرید ، بنابراین اتیوپی همه گزینه ها را روی میز می گذارد.

  وزارت امور خارجه اتیوپی در مقاله ای گفت که جهان اکنون رهبری مصر و سودان را در موقعیت ترویج جنگ و تهدید اتیوپی می بیند که همه گزینه های آنها روی میز است ، اما یک جمله عربی وجود دارد که می گوید شیرین کاری نصف است جنگیدن (مانند این که بخواهید قبل از وارد شدن به جنگ درباره خود و قدرت خود زیاد صحبت کنید. اما در اتیوپی جمله دیگری داریم که می گوید شما از ترس نمی میرید بلکه در طول جنگ می میرید ، بنابراین اتیوپی نیز همه گزینه های روی میز.

  و وی ادامه داد: “مصر و سودان به جهانیان نشان دادند كه همچنان مسئله سد رنسانس را سیاسی می كنند و به آن امنیت می دهند ، حتی اگر در درجه اول یك مسئله فنی باشد.”

  این وزارتخانه اظهار داشت که اتیوپی در حال مذاکره با یک طرف ، مصر و سودان با هم است ، با اشاره به اینکه هیچ تفاوتی در سیاست زدگی و امنیت موضوع سد رنسانس بین دو کشور وجود ندارد ، و هر دو مصمم هستند که حقوق حاکمیت اتیوپی ها را نفی کنند. امروز ، و نه تنها این ، بلکه از نسل بعدی نیز برخوردار است ، بنابراین اتیوپی باید منتظر مهربانی مصر و سودان برای توسعه منابع آبی خود باشد.

  وی اظهار داشت که علیرغم همه انعطاف پذیری هایی که اتیوپی از خود نشان داد ، انعطاف پذیری مصر و سودان وجود نداشت. در واقع ، دو کشور شکست دور چهارم آوریل را اعلام کردند ، در حالی که قرار بود روز بعد پایان یابد ، زیرا آنها به کینشاسا آمدند با تصمیم قبلی برای سقط این دور قبل از پایان آن.

  وی افزود: “اتیوپی هنوز امیدوار است و امیدوار است که در مذاکرات اتحادیه آفریقا برای حل اختلاف در مورد سد بزرگ رنسانس اتیوپی فقط بر اساس استفاده عادلانه و رد هرگونه ادعای حقوق تاریخی (برای مصر و سودان) امیدوار باشد. ) ”

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند