پ. مه 13th, 2021

  دی اکسید کربن در جو در یک سطح رکوردی است که طی 3.6 میلیون سال ثبت نشده است

  به گزارش سایت اخبار امروز : سطح دی اکسید کربن در سال 2020 به بالاترین میزان خود از اواسط دوره پلیوسن در 3.6 میلیون سال پیش رسیده است.

  در این دوره ماقبل تاریخ ، سطح دریا 23.77 متر بالاتر بود و دمای زمین حدود 7 درجه فارنهایت گرمتر از دنیای مدرن ما بود.

  افزایش سالانه دی اکسیدکربن ، 2.6 قسمت در میلیون ، از بالاترین موارد ثبت شده از زمان ردیابی بیش از 60 سال پیش توسط اداره ملی اقیانوس و جو (NOAA) است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : دولت توضیحی در مورد افزایش ارائه نداده است ، اما اثر آن احتمالاً تجمعی است. علاوه بر این ، در حین تعطیلی ، استفاده از برق مسکونی افزایش یافته است.

  از سال 2000 دی اکسید کربن در اتمسفر 12٪ و متان در اتمسفر 6٪ افزایش یافته است.

  آزمایشگاه نظارت جهانی NOAA ، سطح جوی سه گاز اصلی گلخانه ای ، دی اکسید کربن ، متان و اکسید نیتروژن را از اندازه گیری های انجام شده در سایت های نمونه برداری از راه دور NOAA در هاوایی ، آلاسکا ، ساموای آمریکا ، قطب جنوب و جاهای دیگر اندازه گیری کرد.

  متوسط ​​جهانی دی اکسیدکربن در سال 2020 412.5 قطعه در میلیون بود که نسبت به سال 2019 2.6 قسمت در میلیون افزایش داشت.

  به گزارش سایت اخبار امروز : حتی با تخمین 7 درصد کاهش انتشار از این اپیدمی ، این پنجمین افزایش بالاترین میزان در 63 سال ردیابی است.

  اگر اپیدمی نبود ، بالاترین میزان این افزایش بود.

  از ابتدای قرن بیست و یکم ، متوسط ​​جهانی دی اکسید کربن 43.5 قسمت در میلیون یا حدود 12 درصد رشد کرده است.

  کلم سوئینی ، بیوژئوشیمی GML گفت: “فعالیت های انسانی باعث تغییر اوضاع می شود.”

  وی افزود: “اگر بخواهیم بدترین تأثیرات را كاهش دهیم ، نیاز به تمركزی عمدی بر كاهش انتشار سوخت های فسیلی به نزدیك صفر” است.

  تا آن زمان ، ما باید راه هایی برای حذف گازهای گلخانه ای از جو پیدا کنیم.

  NOAA اظهار می دارد که میزان متان در اتمسفر کمتر از دی اکسید کربن است ، اما در به دام انداختن گرما 28 برابر کارآمدتر است.

  تجزیه و تحلیل مقدماتی آژانس نشان داد که در سال گذشته 14.7 قسمت در میلیارد میلیارد متان در جو در مقایسه با سال 2019 وجود دارد که بزرگترین جهش از زمان اندازه گیری آژانس در 1983 است.

  سرانجام ، متوسط ​​بار جهانی متان از سال 2000 تاکنون 119 قسمت در میلیارد یا 6 درصد افزایش یافته است.

  Ed Dlughokinki ، شیمیدان تحقیق GML گفت ، این افزایش احتمالاً از منابع بیولوژیکی مانند دام حاصل می شود ، اما “کاهش انتشار متان فسیلی هنوز یک گام مهم در جهت کاهش تغییرات آب و هوایی است.”

  افزایش اکسید نیتروژن در جو حداقل بود: از 332.3 قطعه در میلیون در نوامبر 2019 به 333.6 قسمت در میلیون در نوامبر 2020.

  اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) گفت در حالی که برآوردهای اولیه آن معمولاً اندکی بیشتر از حساب های نهایی است ، “افزایش سال 2020 احتمالاً یکی از بزرگترین موارد در کل سابقه خواهد بود.”

  بر اساس گزارش ژانویه 2021 توسط برنامه محیط زیست سازمان ملل ، این بیماری همه گیر باعث کاهش 7 درصدی انتشار دی اکسید کربن شده است ، که تقریباً برای ایجاد تغییر بزرگ در تغییرات طولانی مدت آب و هوا کافی نیست.

  غلظت دی اکسید نیتروژن ، یک آلاینده ترافیکی جاده ای مرتبط با سرطان و عفونت های تنفسی ، در سراسر جهان 10 تا 50 درصد کاهش یافته است.

  با این حال ، پس از محاسبه روند آب و هوایی و فصلی ، بسته شدن UNEP شاهد افزایش غلظت ازن در تمام شهرها ، تا 30٪ بود.

  و در اوایل این هفته ، موسسه Scripps اقیانوس شناسی در دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو نتایج منتشر کرد که نشان می دهد سطح دی اکسید کربن در جو 50٪ بیشتر از قبل از انقلاب صنعتی بود.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند