پ. مه 13th, 2021

  مسکو به آنکارا در مورد تشویق “نظامی گری” در اوکراین هشدار می دهد

  به گزارش سایت اخبار امروز : سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو به ترکیه و سایر کشورها در مورد تشویق “نظامی گری” در اوکراین هشدار می دهد.

  لاوروف پس از گفتگوهایی که در قاهره با همتای مصری خود سامه شوكری انجام داد ، امروز ، دوشنبه گفت: “ما از همه كشورهای مسئول كه از طریق آنها با آنها ارتباط برقرار می كنیم ، از جمله تركیه ، می خواهیم شرایط و اظهارات همیشه آتشین رژیم در کیف را تجزیه و تحلیل كنند ، و هشدار می دهیم آنها در برابر تشویق نظامی گری (در اوکراین). ”

  به گزارش سایت اخبار امروز : اظهارات لاوروف در اظهارنظر وی در مورد این سوال که آیا روسیه با توجه به نتایج سفر اخیر ولادیمیر زلنسکی ، رئیس جمهور اوکراین به ترکیه ، نگران آن است که آنکارا سلاح به کی یف بدهد.

  رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه در پایان گفتگوهای خود با زلنسکی گفت که همکاری نظامی آنکارا و کیف علیه کشورهای ثالث نیست.

  به گزارش سایت اخبار امروز : پیش از این ، شرکت ترکی “بایکار” ، متخصص در فن آوری های هواپیماهای بدون سرنشین ، فاش کرد که اوکراین تعدادی پهپاد ترکی “بایراکتار” را خریداری کرده است.

  طی هفته های اخیر ، منطقه دونباس (جنوب شرقی اوکراین) شاهد یک تنش امنیتی چشمگیر در خط ارتباطی نیروهای اوکراین و مبارزان جمهوری های “مردم دونتسک و لوگانسک” شناخته نشده بوده است.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند