ی. اکتبر 17th, 2021
  بمب افکن های استراتژیک

  واشنگتن یک ناو هواپیمابر و دو بمب افکن برای تأمین امنیت خروج از افغانستان می فرستد

  به گزارش سایت اخبار امروز : وزارت دفاع آمریكا دو بمب افكن اضافی B-52 را به خلیج فارس فرستاد و مأموریت USS آیزنهاور را برای اطمینان از خروج نیروهای ائتلاف بین المللی از افغانستان به منطقه گسترش داد.

  سخنگوی پنتاگون ، جان کربی ، طی یک کنفرانس مطبوعاتی ، اعزام نیروهای کمکی دیگر را برای شرکت در روند لجستیکی عظیم عقب نشینی حدود 2500 سرباز آمریکایی ، علاوه بر بیش از 16000 پیمانکار غیرنظامی با تجهیزات خود ، رد نکرد و این برداشت حدود 7000 نفر را شامل می شود. سربازانی از ناتو که در حمل و نقل مواد کاملاً محدود به ارتش ایالات متحده هستند.

  کربی به “احتمال اتخاذ تدابیر موقت اضافی برای محافظت از نیروها” اشاره کرد و خاطرنشان کرد که “اگر قرار است وسایل نقلیه زرهی پیشرفته تر از طریق هوا از افغانستان خارج شوند ، سایر وسایل نقلیه زرهی از این کشور خارج نمی شوند ، بلکه به ارتش افغانستان داده شود. ”

  به گزارش سایت اخبار امروز : کشورهای ناتو قبلاً اعلام کرده بودند که نیروهای خود را که در چارچوب مأموریت ائتلاف در افغانستان مستقر شده اند ، تا اول ماه مه عقب می کشند تا “ظرف چند ماه” تکمیل شود.

  این تصمیم پس از آن اعلام شد که رئیس جمهور آمریكا جو بایدن اعلام كرد كه تمام نیروهای آمریكایی تا بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر 2001 از افغانستان خارج خواهند شد.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند