ی. سپتامبر 19th, 2021

  یونیسف: ما هنوز از جهانی بدون سو ء تغذیه فاصله داریم

  به گزارش سایت اخبار امروز : یونیسف در یک گزارش آماری اظهار داشت که جهان هنوز از سو ء تغذیه فاصله دارد و توضیح داد که نزدیک به نیمی از مرگ کودکان زیر 5 سال به دلیل سو to تغذیه است.

  گزارشات تخمین سو ءتغذیه در سال 2021 ، که به طور مشترک توسط یونیسف با سازمان بهداشت جهانی و بانک جهانی تهیه شده است ، نشان می دهد که شیوع “کوتاهی رشد” (نوعی سوءتغذیه) از سال 2000 کاهش یافته است ، و بیش از یک در هر 5 – 149.2 میلیون نفر است. کودکان زیر پنج سال – در سال 2020 رشد کوتاهی کردند و 45.4 میلیون کودک تلف شدند.

  به گزارش سایت اخبار امروز : در همان زمان ، تعداد کودکان دارای اضافه وزن زیر پنج سال در سراسر جهان افزایش یافته است ، از 33.3 میلیون نفر در سال 2000 به 38.9 میلیون نفر در سال 2020 ، زیرا اقدامات سوءتغذیه کودکان برای ردیابی پیشرفت رشد استفاده می شود.

  گزارش ها نشان داد كه تخمین سو ءتغذیه كودكان به شما كمك خواهد كرد كه آیا دنیا در مسیر درستی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار است ، به ویژه هدف “پایان دادن به همه نوع سو ءتغذیه تا سال 2030 ، كه تحت هدف قرار دارد” برای پایان دادن به گرسنگی ، دستیابی به غذا امنیت و بهبود تغذیه. ارتقا. کشاورزی پایدار. ”

  گزارش ها حاکی از آن است که در سال 2020 شیوع “کوتاهی رشد” در سه منطقه بسیار زیاد بوده و تقریباً یک سوم کودکان مبتلا به این بیماری شده اند و خاطرنشان می کنند که از سوی دیگر شیوع “کوتاهی رشد” در دو منطقه اروپا ، آسیای میانه و آمریکای شمالی پایین بود.

  به گزارش سایت اخبار امروز : در سال 2020 ، طبق گزارش ها ، 22 درصد یا بیش از یک از هر پنج کودک زیر پنج سال در سراسر جهان از “رشد کوتاه مدت” رنج می برند.

  وی افزود ، با این حال ، روند کلی مثبت است ، و اشاره کرد که بین 2000 و 2020 ، شیوع “کوتاهی رشد” در جهان از 33.1٪ به 22٪ کاهش یافته و تعداد کودکان تحت تأثیر آن از 203.6 میلیون به 149.2 کاهش یافته است. میلیون.

  وی اظهار داشت که در سال 2020 ، تقریباً از هر پنج کودک “کوتاهی رشد” تقریباً دو نفر در آسیای جنوبی زندگی می کنند ، در حالی که از هر 5 کودک دو کودک دیگر در آفریقای جنوبی زندگی می کنند.

  همچنین نشان داد که در سال 2020 ، 45.4 میلیون کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه بودند که از این تعداد 13.6 میلیون نفر به شدت هدر رفتند ، که نشان می دهد این اعداد به ترتیب 6.7٪ و 2٪ شیوع این پدیده را تأیید کرده اند.

  وی خاطرنشان كرد كه بیش از نیمی از كودكان تلف شده در جنوب آسیا و نزدیك به یك چهارم آنها در جنوب صحرای آفریقا زندگی می كنند ، و این نسبت قابل مقایسه با كودكان دارای اتلاف شدید است و با 14 درصد شیوع هدر رفت در جنوب آسیا نشان دهنده با برنامه های درمانی مناسب ، اتلاف زیر 5 سال و هدر رفتن شدید نسبت به تغییر بسیار حساس است و بنابراین ، تخمین این شاخص ها فقط برای سال گذشته (2020) گزارش شده است.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند