د. ژوئن 14th, 2021

  بلومبرگ: اتحادیه اروپا معتقد است که روسیه در تلاش است بخشهایی از اوکراین را ضمیمه خود کند

  به گزارش سایت اخبار امروز : آژانس “بلومبرگ” گزارش داد که اتحادیه اروپا معتقد است که روسیه در تلاش است مناطق شرقی اوکراین را خارج از کنترل مقامات اوکراین ضمیمه کند.

  بلومبرگ اظهار داشت که سندی در اتحادیه اروپا دیده است که ادعا می کند کرملین “با هدف الحاق مناطق اوکراین که در واقع تحت کنترل دولت نیستند” اقداماتی انجام می دهد.

  در این سند آمده بود که اداره روابط خارجی اتحادیه اروپا گزارشی در این زمینه تهیه می کند.

  در این سند گامهایی که اتحادیه اروپا می تواند برای حمایت از اوکراین بردارد ، از جمله افزایش کمکها برای مقابله با ادعاهای “تهدیدهای ترکیبی” ، از جمله “حملات سایبری و اطلاعات نادرست” است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : اتحادیه اروپا همچنین به دنبال کمک به اوکراین در مبارزه با اپیدمی کرونا ویروس ، تقویت بخش انرژی اوکراین “برای کاهش وابستگی به روسیه” و تشدید تلاش ها در مورد رد به رسمیت شناختن گذرنامه های روسی است که توسط ساکنان شرق اوکراین و ساکنان کریمه به دست آمده است.

  در این سند گفته شده است که “در صورت” وخامت بیشتر اوضاع در مورد حاکمیت ، استقلال و تمامیت ارضی اوکراین “اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه امکان پذیر است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : قابل ذکر است که روسیه بارها تأیید کرده است که طرف درگیری در شرق اوکراین نیست که از سال 2014 ادامه دارد و اتهامات غرب و اوکراین را برای مداخله در درگیری در حمایت از نیروهای دونتسک و لوگانسک علیه کیف رد کرده است.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند