د. ژوئن 14th, 2021

  نیویورک تایمز: تعدادی از نمایندگان ایالات متحده در خارج از کشور آسیب مغزی تشخیص داده شده اند

  به گزارش سایت اخبار امروز :  به گزارش نیویورک تایمز به نقل از مقامات پیشین و فعلی ، بیش از 130 جاسوس دیپلماتیک و نظامی ایالات متحده که در خارج از کشور کار می کنند با مشکلات مرموز مربوط به آسیب مغزی روبرو شده اند.

  گزارش شده است که در ابتدا 60 مورد از مشکلات بهداشتی در چین و کوبا گزارش شده است ، و اکنون خسارت وارده به دیپلمات های اروپا و آسیا گزارش شده است.

  به گفته منابع ، مواردی که به صورت محلی ثبت شده است ، به احتمال زیاد پیامدهای آنچه برای کارمندان مجروح در خارج از کشور اتفاق افتاده است.

  به گفته این روزنامه ، میزان آسیب مغزی آنها از سردرد گرفته تا افکار خودکشی محدود است.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا تلاش کرد تا مشارکت وزارت دفاع در تحقیق در مورد علل این موارد را افزایش دهد ، با این حال ، به گفته نیویورک تایمز ، مقامات دولت به دلیل محافظت از داده های بهداشت فدرال ، که باعث محدود شدن آنها شد ، با مشکلاتی روبرو شدند. دسترسی به اطلاعات مورد نیاز آنها.

  به گفته این روزنامه ، شورای امنیت ملی در حال جمع آوری داده ها برای شناسایی الگوهای احتمالی در میان آسیب هایی است که قبلاً ثبت نشده اند.

  دولت رئیس جمهور بایدن از ادارات خواسته است تا هماهنگ كنندگانی را برای تعیین علل آسیب مغزی در میان مقامات و ارتش و بهبود كیفیت خدمات پزشکی ارائه شده به كارمندان مجروح تعیین كنند.

  سیا یک واحد ویژه ایجاد کرده است که اطلاعات مربوط به حوادث جدید را جمع آوری می کند. معاون بخش دیوید کوهن به عنوان مسئول بررسی علل منصوب شده و ماهانه با کارمندان آسیب دیده ملاقات می کند و جلسات توجیهی منظم را به اعضای کنگره ارائه می دهد.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  به گفته منابع ، مقامات آمریکایی در حال بررسی دو حادثه در این کشور هستند که ممکن است شبیه حملاتی باشد که با استفاده از فناوری “انرژی هدایت شده” علیه کارمندان آمریکایی در خارج از کشور انجام می شود و ادعا می شود که یکی از این حملات در ایالات متحده در نوامبر سال 2020 نزدیک کاخ سفید.

  حادثه دیگری در سال 2019 اتفاق افتاد که در آن یک کارمند کاخ سفید گفت هنگامی که با یک سگ در منطقه ای از ویرجینیا هم مرز واشنگتن قدم می زد ، مورد حمله مشابه قرار گرفت.

  رسانه ها گزارش دادند که دیپلمات ها تحت تأثیر “حملات صوتی” در کوبا قرار گرفته اند
  منابع گفتند مشخص نیست که آیا این حوادث در ایالات متحده با حوادث مشابه خارج از کشور ارتباط دارد یا خیر.

  وزارت امور خارجه آمریكا در مورد علت دقیق این سندرم به نتیجه خاصی نرسیده است.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند