د. ژوئن 14th, 2021

  وزارت خارجه چین به اتهامات انگلیس مبنی بر حملات سایبری پکن پاسخ می دهد

  به گزارش سایت اخبار امروز : سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، هوآ چونیینگ ، اعلام کرد که چین اتهامات مطرح شده توسط لندن علیه پکن در مورد تأمین مالی دزدان دریایی سایبری برای انجام حملات سایبری به سایر کشورها را انکار می کند.

  چونینگ در پاسخ به اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس ، دومینیک راآب ، که از چین در میان کشورهایی که حملات سایبری به کشورهای دیگر انجام می دهند ، نام برد ، گفت: “ما به اظهارات در این زمینه توجه کردیم دولت برای انجام حملات سایبری به دزدان دریایی سایبری کمک مالی می کند. این یک عمل کاملا غیر مسئولانه در مورد تحریف خودسرانه کشورهای دیگر است و طرف چینی به شدت با آن مخالف است. ”

  وی همچنین خاطرنشان کرد که چین همیشه تأکید کرده است که امنیت سایبری چالشی است که همه کشورها با آن روبرو هستند و باید از طریق گفتگو و همکاری مشترک صلح و امنیت فضای مجازی را تضمین کند.

  به گزارش سایت اخبار امروز : وی افزود: “سیاست زدگی و ایدئولوژی امنیت سایبری به تقویت آن کمکی نمی کند. بلکه به اعتماد متقابل بین کشورها آسیب می رساند و فضای همکاری بین المللی را در فضای مجازی مسموم می کند.”

  وی افزود ، در عین حال ، انگلیس در سال های اخیر توانایی های تهاجمی خود را در فضای مجازی توسعه داده است ، که بدون شک منجر به خطر بالای درگیری در آن خواهد شد ، و این اقدامات را تهدید واقعی برای فضای مجازی توصیف می کند.

  به گزارش سایت اخبار امروز : وی گفت: “ما از انگلیس می خواهیم که بیشتر به فکر و مشارکت خود در همکاری و تأمین صلح و امنیت فضای مجازی و نه برعکس باشد.”

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند