ی. سپتامبر 19th, 2021
  کرونا

  روندی هشدار دهنده … هندی ها از ترس بیماری اجساد قربانیان کرونا را به رودخانه ها پرتاب می کنند

  به گزارش سایت اخبار امروز : دولت ایالت اوتار پرادش در شمال هند در نامه ای اعلام کرد که اجساد قربانیان کوید -19 در برخی رودخانه های هند ریخته شده پیدا شده است.

  این نامه اولین تصدیق رسمی یک روند نگران کننده است که به گفته آن ممکن است ناشی از فقر و ترس از بیماری در روستاها باشد.

  تصاویر اجساد وارده توسط جریان آب رودخانه مقدس گنگ هندوها را شوکه کرد ، مردمی که زیر بار بدترین افزایش تعداد عفونت های ویروس کرونا در جهان رنج می برند.

  اگرچه رسانه ها افزایش اخیر تعداد این اجساد را به بیماری همه گیر مرتبط دانسته اند ، اما ایالت اوتار پرادش با 240 میلیون نفر جمعیت هنوز علت علل مرگ را به طور علنی اعلام نکرده است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : “مانوج کومار سینگ” ، یک مقام ارشد ایالتی ، گفت: “دولت اطلاعاتی دارد که اجساد کشته شدگان نتیجه Covid-19 یا هر بیماری دیگر به جای دفع آنها طبق آیین های مناسب ، در رودخانه ها ریخته می شود.” نامه 14 مه به بخشداران.

  وی افزود: “در نتیجه ، اجساد از رودخانه ها در بسیاری از مناطق کشف شدند.”

  در این پیام ، سینگ گفت که از جمله دلایل احتمالی ریختن اجساد در رودخانه ها ، کمبود بودجه برای خرید موادی مانند هیزم برای سوختن اجساد ، اعتقادات مذهبی در برخی جوامع و خانواده ها قربانیان را به دلیل ترس از بیماری دفع می کنند.

  وی از مسئولان روستا خواست اطمینان حاصل کنند که اجساد به رودخانه ها ریخته نمی شود ، و اظهار داشت که دولت ایالت برای سوزاندن یا دفن اجساد مردگان پنج هزار روپیه (68 دلار) به خانواده های فقیر پرداخت می کند.

  این ایالت همچنین برای جلوگیری از این روند ، پلیس را ملزم به گشت زنی در رودخانه ها کرد.

  به گزارش سایت اخبار امروز : نخست وزیر هند ، نارندرا مودی روز شنبه از مقامات خواست تا منابع بهداشتی در حومه را تقویت کرده و پیگیری کنند زیرا ویروس پس از حمله به شهرها به سرعت در آن مناطق گسترش می یابد.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند