د. اکتبر 25th, 2021

  کمیته کرونا دلایل عدم انتشار قارچ سیاه در مصر مانند هند را فاش می کند

  یکی از اعضای کمیته علمی مقابله با ویروس کرونا در مصر ، محمد النادی ، فاش کرد که این قارچ به هیچ وجه به یک اپیدمی تبدیل نشده و نخواهد شد.

  وی با بیان اینکه این قارچ سیاه از فردی به فرد دیگر منتقل نمی شود ، بلکه از یک محیط نجس به فرد دیگر منتقل می شود ، با تأکید بر اینکه موارد آلودگی به آن در مصر افزایش نیافته است ، اظهار داشت: “قارچ سیاه باقی می ماند بیماری نادر.”

  این باشگاه ، طی یک مصاحبه تلفنی ، با برنامه “آخرین کلمه” که از صفحه ON پخش شد ، توضیح داد که دلیل ظهور آن در هند با چنین شدت به چندین عامل برمی گردد که مهمترین آنها استفاده بیش از حد از داروهای ویروس کرونا است. به طرز اغراق آمیز ، آشکار می شود که این اتفاق در مصر نیز رخ می دهد ، اما محیط مصر به همان درجه هند آلوده نیست و این میزان بالای صدمات را محدود می کند.

  یکی از اعضای کمیته علمی مقابله با ویروس کرونا گفت: “الحمدلله ما در مصر اکسیژن پزشکی داریم ، در هند با اکسیژن صنعتی با جوش درمان می شوند و آب آنها استریل نمی شود” ، توضیح می دهد که آب آشامیدنی در هند می تواند این قارچ را منتقل کند.

  وی افزود که اجسادی که می سوزند و پس از اینکه هیزم کافی پیدا نکردند ، آنها را در رودخانه های خود انداختند و این باعث آلودگی محیط آنها نیز شد.

  وی با تأکید بر اینکه این قارچ فقط از محیط آلوده منتقل می شود ، تأکید کرد که می توان تعداد موارد آلوده در مصر را با انگشتان یک دست شمرد و نه فراتر از آن.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند