د. سپتامبر 20th, 2021
  خوان گوایدو

  دادگاه انگلیس دادخواست های مربوط به طلای ونزوئلا را در ژوئیه آینده از سر خواهد گرفت

  رئیس بانک مرکزی ونزوئلا ، کالیستو اورتگا ، اعلام کرد دادگاه لندن پرونده های مربوط به کنترل طلای ونزوئلا را که در ژوئیه آینده در بانک انگلیس برگزار شد ، از سر خواهد گرفت.

  اورتگا روز سه شنبه در یک نشست مجازی با وزارت امور خارجه ونزوئلا گفت: “ما اکنون منتظر این بحث ها هستیم و آنها باید ماه آینده ، اواخر ماه آینده برگزار شود.”

  وی تأکید کرد که “تنها یک دولت در ونزوئلا وجود دارد ، و آن دولتی است که توسط رئیس جمهور نیکولاس مادورو رهبری می شود.”

  قابل توجه است که بانک مرکزی ونزوئلا سال گذشته پرونده ای را علیه بانک انگلستان در دادگاه انگلیس تشکیل داد ، پس از آنکه این بانک تصمیم گرفت کنترل طلای ونزوئلا در این بانک را به مخالفان ونزوئلا تحویل دهد ، که رهبر آن خوان گوئیدو توسط وی شناخته شده است دولت انگلیس به عنوان “رئیس جمهور موقت” ونزوئلا از ژانویه 2019.

  در اکتبر گذشته ، دادگاه تجدیدنظر انگلیس تصمیم تسلیم کنترل طلا به گوایدو را لغو کرد و پرونده را به دادگاه عالی لندن برگرداند.

  مخالفان ونزوئلا دولت را متهم کردند که قصد دارد از مزایای طلا برای پرداخت هزینه حامیان خود در خارج از کشور استفاده کند ، در حالی که دولت ونزوئلا این اتهامات را رد می کند و می گوید برای تأمین هزینه های مبارزه با ویروس کرونا در این کشور می خواهد طلا را کنترل کند.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند