ی. ژوئن 13th, 2021

  اتحادیه اروپا از تحقیقات جدید در مورد منشا کرونا حمایت می کند و از چین می خواهد “دسترسی نامحدود” را تسهیل کند

  رهبري اتحاديه اروپا اعلام كرد كه در جريان اجلاس آينده گروه هفت كشور بزرگ صنعتي ، از پيشنهاد آمريكا براي انجام “تحقيقات بين المللي مستقل” جديد با هدف آگاهي از ويروس كرونا حمايت خواهد كرد.

  رئیس شورای اروپا ، چارلز میشل ، در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترکی که امروز ، پنجشنبه در بروکسل ، با رئیس کمیسیون اروپا ، اورسولا فون در لاین ، پیش از نشست G7 ، که به میزبانی شهرک انگلیس برگزار می شود ، گفت از خلیج کاربیس در تاریخ 11 تا 13 ژوئن ، در پاسخ به این سوال که آیا بروکسل از پیشنهاد ایالات متحده حمایت می کند: “اتحادیه اروپا از همه تلاش ها ، بدون استثنا ، برای اطمینان از شفافیت در مورد منشأ همه گیر حمایت می کند.”

  به نوبه خود ، فون در لاین بر لزوم تعیین همه شرایط ظهور ویروس کرونا تأکید کرد ، تا در آینده یک بیماری همه گیر جدید تکرار نشود ، و خاطرنشان کرد که محققان در این زمینه به دسترسی نامحدود به تمام اسناد و اماکن در چین نیاز دارند ، که در آن شیوع کرونا برای اولین بار کنترل شد.

  این یک روز پس از آن منتشر شد که رویترز فاش کرد که پیش نویس بیانیه نهایی اجلاس اروپا و آمریکا ، که هفته آینده در بروکسل برگزار می شود ، شامل فراخوانی برای “پیشرفت با توجه به انجام یک مطالعه شفاف و مبتنی بر شواهد به دور از هرگونه مداخله در منشا ویروس Covid-19 را بدانید. “

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند