ی. ژوئن 13th, 2021

  ماده ای که توانایی آنتی بیوتیک ها را در مبارزه با باکتری های مقاوم افزایش می دهد

  دانشمندان ثابت کرده اند که اسیدهای چرب موجود در روغن ماهی می تواند به یک مکمل غذایی ساده و بی خطر تبدیل شود که اثر آنتی بیوتیک ها را در برابر باکتری های مقاوم افزایش می دهد.

  مجله mBio خاطرنشان می کند که در سال های اخیر ، باکتری های مقاوم به یک مشکل عمده پزشکی تبدیل شده اند و در میان این باکتری ها ، به عنوان مثال ، Acinetobacter baumannii ، که باعث مننژیت ، ذات الریه و التهاب زخم ها ، جریان خون و مجاری ادرار می شود.

  زیست شناسان در سراسر جهان ظهور باکتری های جدید بسیار مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها را کنترل می کنند و زیست شناسان استرالیایی به سرپرستی دکتر بارت اگگلکمپ ، میکروبیولوژیست از دانشگاه فلیندرز برای اولین بار کشف کردند که روغن ماهی معمولی قادر به از بین بردن دفاع برتر باکتری است . محققان دریافتند که اسیدهای چرب امگا 3 بر مقاومت سلول ها در برابر آنتی بیوتیک ها تأثیر می گذارد.

  دکتر بارت اژکلکمپ می گوید: “طی آزمایشات و مدل سازی روی یک ابر رایانه ، متوجه شدیم که اسیدهای چرب موجود در روغن ماهی باعث مقاومت باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک های مختلف مورد استفاده می شود.”

  نتایج این مطالعه نشان داد که اسیدهای چرب که باکتری ها از آنها تغذیه می کنند در غشای آنها وجود دارد و باعث نفوذ بیشتر آنتی بیوتیک ها می شود.

  از طرف وی ، محقق مگان اومارا از دانشگاه ملی استرالیا ، “این کشف گام مهمی در راه مبارزه با شیوع سوپرمشکن ها است که در حال ایجاد مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها هستند.”

  محققان امیدوارند که کشف آنها با استفاده ترکیبی از آنتی بیوتیک ها و اسیدهای چرب اشباع نشده امگا 3 به رویکردهای جدیدی در درمان بیماری های بیمارستانی منجر شود.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند