ی. ژوئن 13th, 2021

  کارشناس سازمان ملل متحد از امارات متحده عربی خواست تا 5 فعال را آزاد کند

  یک کارشناس سازمان ملل متحد از دولت امارات متحده عربی خواست که فوراً 5 مدافع حقوق بشر را آزاد کند ، پس از اینکه آنها 8 سال در شرایط سخت زندانی بودند.

  این پنج فعال محمد المنصوری ، حسن محمد الحمد ، حافظ رشید عبدالله اویس ، علی سعید الکندی و سالم حمدون الشهی هستند. آنها در پرونده معروف به “امارات 94” که شامل 94 است محاکمه شدند. رویترز گزارش داد ، وکلا ، دانشگاهیان و مدافعان حقوق بشر که به ده سال زندان محکوم شدند سالها در جولای 2013 به اتهام توطئه برای سرنگونی دولت.

  ماری لاولر ، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت مدافعان حقوق بشر ، گفت که “مجازات آنها بسیار سخت است و بازداشت آنها توسط کارگروه بازداشت خودسرانه سازمان ملل خودسرانه اعلام شده است.”

  لاولر افزود: “آنها در وهله اول نباید دستگیر می شدند ، زیرا آنها به طور قانونی از آزادی های تضمین شده برای همه استفاده می كردند.”

  دفتر رسانه ای دولت امارات متحده عربی به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد و مقامات امارات متحده عربی قبلاً اتهامات را رد کرده و آنها را “اشتباه” توصیف کردند.

  لولر خاطرنشان كرد كه “ادعاهای ناراحت كننده ای وجود دارد كه آنها مدت طولانی در سلول انفرادی نگه داشته شده اند و این ممکن است به معنای شكنجه باشد.”

  و او ادامه داد: “همچنین ادعاهایی وجود دارد که آنها در دمای بیش از 40 درجه سانتیگراد بدون تهویه هوا و همچنین پوشش پنجره ها برای محروم کردن نور زندانیان از زندان باقی مانده اند.”

  وی افزود: “جلوگیری از استفاده از كارشناس حقوقی یا فرصت محدود برای انجام این كار ، می تواند نقض حق آنها برای دادرسی عادلانه باشد.”

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند