ش. جولای 31st, 2021

  اردوغان: ترکیه از مرزهای ناتو محافظت می کند و چشم به راه روشی آمریکایی است که اتحاد را تقویت کند

  رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ، روز یکشنبه گفت که ترکیه از مرزهای ناتو محافظت می کند ، با محافظت از مرزهای خود ، آرزوی خود را برای یک رویکرد آمریکایی تقویت می کند که ناتو و همبستگی آن را تقویت می کند.

  اردوغان در یک کنفرانس مطبوعاتی که برای شرکت در اجلاس سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در فرودگاه آتاتورک استانبول برگزار شد ، افزود: “ما در یک نشست مهم شرکت می کنیم که تصمیمات در چشم انداز 2030 ناتو گرفته شده و نقشه راه اتحاد را برای سالها تعریف کنید. ده بعدی “.

  وی تأكید كرد كه ترکیه به عنوان یك متحد مطمئن در مواجهه با چالش های پیش روی ناتو شانه خالی كرده و مسئولیت های بسیار مهمی را نیز بر عهده دارد.

  وی توضیح داد که کشورش در حال مبارزه با تروریسم است و همزمان تحت فشارهای شدید غیرقانونی مهاجرت قرار دارد.

  وی با بیان اینکه در حاشیه نشست در بروکسل با همتای آمریکایی خود جو بایدن دیدار خواهد کرد ، افزود: این اولین دیدار مستقیم ما با بایدن پس از روی کار آمدن است و ما در وهله اول باید در مورد روابط ترکیه و آمریکا بحث کنیم.

  وی تأكید كرد كه با بایدن در مورد بسیاری از مسائل گفت وگو خواهد كرد ، و آرزوی خود را برای دیدن رویكرد بی قید و شرط از سوی ایالات متحده كه تقویت ناتو و همبستگی آن است ابراز كرده است.

  وی گفت: مسائل زیادی در مورد صنایع دفاعی با ایالات متحده در میان است که مهمترین آنها پرونده جنگنده F-35 است.

  اردوغان ابراز تاسف کرد که با وجود انجام تعهدات ترکیه در این زمینه ، ایالات متحده به تعهدات خود در مورد جنگنده های F-35 عمل نکرد.

  رئیس جمهور ترکیه در مورد توصیف بایدن از وقایع 1915 به عنوان “نسل کشی” علیه ارامنه ، با ابراز نارضایتی کشور خود ، گفت: “این روش ما را بسیار آزار داد و باید به آن پرداخت.”

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند