ش. جولای 31st, 2021

  درگیری بین امنیت تونس و معترضین به نقض پلیس

  خیابان بورگیبا در مرکز تونس و مناطق نزدیک به آن شاهد درگیری و تعقیب و گریز بین نیروهای امنیتی و معترضین جوان معترض به تخلفات پلیس بودند و تعدادی از تظاهرکنندگان دستگیر شدند.

  این برخوردها عصر دیروز شنبه آغاز شد ، پس از آنکه تظاهرکنندگان که در نزدیکی مقر وزارت کشور جمع شده بودند ، بطری های آب ، چوب و سنگ را به سمت نیروهای امنیتی مستقر در مقابل آنها پرتاب کردند ، آنها با استفاده از گاز اشک آور ، و تعدادی از آنها را در حین تعقیب و گریز دستگیر کرد.

  یک معترض جوان در اثر تعرض شدید توسط نیروهای امنیتی و استنشاق گاز اشک آور مجروح شد.

  نیروهای امنیتی خیابان اصلی در مقابل تظاهرکنندگان را بستند و در ورودی های آن موانع امنیتی ایجاد کردند تا از بازگشت آنها به آن جلوگیری کنند.

  خیابان در هرج و مرج و آشفتگی به سر می برد و عابران پیاده و کافه گردان مجبور به عقب نشینی از مکان های نزدیک درگیری ها شدند.

  پیش از آغاز درگیری ها ، ده ها جوان در نزدیکی وزارت کشور تجمع کرده و شعارهای “عزت و آزادی برای محله های مردمی” و “وزارت کشور یک وزارت تروریست است” و برخی شعارها حاوی عبارات ناپسند علیه امنیت را مطرح کردند. نیروها

  گروهی از احزاب و سازمانهای چپگرا دیروز خواستار تظاهراتی در خیابان بورگیبا شدند تا آنچه را “رفتار سرکوبگرانه سیستماتیک رژیم” توصیف کردند ، تقبیح کنند.

  این تظاهرات در نتیجه موج کینه ای بود که پس از انتشار ویدئویی از حملات امنیتی به یک جوان و سلب لباس او و مرگ جوان دیگری در شرایط مرموز در منطقه سیدی حسین ، کشور را فرا گرفت. از اهواز ، پایتخت ، که روزها شاهد تقابل مردان جوان و نیروهای امنیتی بوده است.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند