ش. جولای 31st, 2021

  روزنامه: “Brexit” مواضع لندن را در اجلاس “G7” تضعیف کرد

  روزنامه انگلیسی “آبزرور” گزارش داد ، موضوع اجرای توافق “Brexit” سایت های لندن را در اجلاس گروه هفت (G7) در استراحتگاه خلیج Carbs در کورنوال ، جنوب غربی انگلیس تضعیف کرده است.

  و روزنامه ، امروز ، یکشنبه ، اشاره کرد که نحوه برخورد لندن با موضوع اجرای توافق نامه منعقد شده بین انگلستان و اتحادیه اروپا در مورد شرایط خروج انگلیس از بلوک بر مواضع نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون در طی اجلاس ، علیرغم دستاوردهای قبلی کشورش ، از جمله اعلام حمایت کامل لندن از آن. برای برخی از اقدامات مهم ، مانند واکسیناسیون جمعیت جهان در برابر ویروس کرونا ، مبارزه با تغییرات آب و هوا ، یا تلاش های پادشاهی برای ایجاد یک استراتژی مشترک جدید برای ( G7) گروه به سمت چین است.

  “ناظر” گزارش داد که تنش درمورد مسئله ایرلند شمالی ، رئیس جمهور آمریکا را با نگرانی جو بایدن روبرو کرده و نمایندگان فرانسه و آلمان را عصبانی کرده است.

  قابل توجه است که طبق توافق نامه تجاری بین لندن و اتحادیه اروپا در دسامبر سال گذشته ، ایرلند شمالی – که اتحادیه را به عنوان قلمرو انگلستان ترک کرد – در قلمرو گمرکی اتحادیه اروپا باقی ماند. اگرچه این وضعیت حقوقی دوگانه مانع مرز مشترک ایرلند شمالی با جمهوری ایرلند (یکی از اعضای اتحادیه) شد ، اما برای حمل برخی کالاها از سایر مناطق پادشاهی به اعمال اقدامات کنترل در بنادر ایرلند شمالی نیاز داشت. در آنجا ، به منظور حفظ توافق نامه بلفاست در سال 1998 ، که به درگیری مسلحانه بین پروتستان ها (وفادار به انگلیس) و ملی گرایان کاتولیک در ایرلند شمالی پایان یافت ، و وجود مرزی بین دو قسمت جزیره را پیش بینی کرد ایرلند.

  توافق “Brexit” الزام می کرد که رژیم تسهیلاتی که تأمین کنندگان انگلیسی را از دریافت گواهی بهداشت گیاه برای عرضه برخی کالاها به ایرلند شمالی معاف می کند ، تا اول آوریل ادامه یابد. اما مارس گذشته ، انگلیس به طور یکجانبه اعتبار تسهیلات را تا اول اکتبر تمدید کرد ، اقدامی که کمیسیون اروپا با شروع اقدامات قانونی علیه لندن به دلیل نقض توافق “Brexit” به آن پاسخ داد.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند