ش. جولای 31st, 2021

  سومین و آخرین روز نشست G7 در کورن وال .. چین ، کرونا و وضعیت آب و هوا در بیانیه پایانی

  اجلاس G7 که در شهرستان کورن وال انگلیس برگزار شد ، وارد سومین و آخرین روز خود شد.

  سومین و آخرین روز نشست G7 در کورن وال .. چین ، کرونا و شرایط جوی در بیانیه پایانی رقابت با چین و اختلافات انگلیس و اروپا .. در روز دوم نشست G7 چه اتفاقی افتاد؟
  قرار است رهبران انگلیس ، ایالات متحده آمریکا ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، ژاپن و کانادا و همچنین اتحادیه اروپا رایزنی های خود را امروز یکشنبه با حضور دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش و با مشارکت مجازی نمایندگان سازمانهای بزرگ بین المللی ، از جمله سازمان بهداشت جهانی ، بانک جهانی ، صندوق بین المللی پول و سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه.

  دستور کار رایزنی های G7 شامل پرونده چین و نحوه برخورد با آن است و انتظار می رود این موضوع در اطلاعیه نهایی اجلاس قرار گیرد.

  رویترز به نقل از یک مقام اتحادیه اروپا تأیید کرد که این ماده در بیانیه نهایی شامل تلاش برای برقراری ارتباط با چین است ، اما همچنین به مشکلات جنجالی مانند پرونده های هنگ کنگ و تایوان نیز می پردازد.

  یک منبع دیپلماتیک به آژانس تأیید کرد که اختلافاتی بین کشورهای گروه در طی هماهنگی این مورد بوجود آمده است ، زیرا ژاپن اصرار دارد موضع سختگیرانه تری نسبت به چین اتخاذ کند.

  رهبران گروه هفت همچنین درباره پرونده تغییرات آب و هوایی بحث خواهند کرد و به شهادت جهانی ، دیوید آتنبورو ، مجری مشهور مستند انگلیسی ، درباره محیط زیست ، اقیانوس ، آینده کره زمین و تعهد کشورهای صنعتی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای قبل از اینکه خیلی دیر شود.

  دستور کار جلسات امروز همچنین شامل کمک فوری است که باید برای حمایت از کشورهای فقیر ارائه شود ، با توجه به ادامه بیماری همه گیر ویروس کرونا.

  رویترز تأیید کرد که پیش نویس بیانیه نهایی شامل استقبال از برنامه صندوق بین المللی پول برای اختصاص 650 میلیارد دلار برای کمک به کشورها برای مقابله با بیماری همه گیر و اصرار به اجرای آن تا پایان ماه اوت است.

  طبق این آژانس ، در این پیش نویس همچنین آمده است كه كشورهای گروه در حال بررسی گزینه های خود در مورد بهترین روش برای هزینه كردن این بودجه هستند.

  رویترز تأیید کرد که کشورهای G7 همچنین در بیانیه نهایی متعهد می شوند که یک میلیارد دوز واکسن علیه کرونا را طی سال آینده اهدا کنند و برای افزایش این سهم با بخش خصوصی ، گروه بیست (G20) و سایر کشورها همکاری کنند. در ماههای آینده

   

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند