ش. جولای 31st, 2021

  یک متخصص توضیحی برای تفاوت پیری در انسان پیدا می کند

  میخائیل ایوانچنکو ، محقق از دانشگاه نیژنی نوگورود در روسیه ، پدیده پیری نابرابر را در انسان بررسی کرد.

  این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد که پیری انسان ، مانند سایر موجودات زنده ، یک فرایند طبیعی است که از طریق آن همه سیستم ها و عملکردهای بدن ضعیف می شوند ، مهمترین آنها توانایی بازسازی و مقاومت در برابر آسیب ها و بیماری ها است.

  اشاره شد که سن حساب یک شخص همیشه با وضعیت سلامتی او مطابقت ندارد ، بنابراین یک مفهوم از سن بیولوژیکی وجود دارد ، که توسط مجموعه ای زیادی از ویژگی های فردی تعیین می شود ، که شامل سبک زندگی ، وراثت ، عملکرد و عملکرد بسیاری از پارامترهای دیگر

  یکی از اصلی ترین نشانگرهای ژنتیکی که سن بیولوژیکی فرد را تعیین می کند ، متیلاسیون DNA است. این یک فرآیند اپی ژنتیکی است ، به این معنی که روی توالی DNA تأثیر نمی گذارد. این امر از طریق تغییر “موارد اضافی” در مولکول DNA حاصل می شود که ژن های خاصی “روشن” یا “خاموش” می شوند.

  این بدان معناست که تغییرات اپی ژنتیکی بدون تغییر کد ژنتیکی منجر به تغییر عملکرد DNA می شود.

  به طور کلی پذیرفته شده است که متیلاسیون DNA فرآیندی است که به طور مساوی و مداوم در طول زندگی رخ می دهد.

  با این حال ، دانشمندان دانشگاه نیژنی نووگورود کشف کردند که متیلاسیون DNA در بدن هر فرد به طور ناموزونی اتفاق می افتد.

  محققان از داده های یک مطالعه بر روی 442 دوقلو ، جمع آوری شده در طی یک دوره 10 ساله ، و داده های منفرد از 729 داوطلب از سوئد استفاده کردند ، جایی که مشخص شد “مسیرهای” متیلاسیون DNA در همه این افراد بسته به تعدادی از شاخص ها مانند ژنتیک و محیط زیست.

  بر اساس این کشف ، محققان روسیه ، ایتالیا و انگلیس رویکرد جدیدی در تعیین سن بیولوژیکی فرد ایجاد کردند و صفات متیلاسیون DNA را “مسیرهای پیری منفرد” خواندند.

  در همین رابطه ، میخائیل ایوانچنکو ، محقق روسی گفت: “افراد کاملاً متفاوت هستند ، اما تاکنون نمی دانستیم که چگونه این تفاوت ها بر بیماری های وابسته به سن تأثیر می گذارد و چگونه پیر می شویم. برای پزشکی شخصی ، درک مسیرهای بسیار مهم است. توسعه ، سازگاری و پیری هر فرد. در نتیجه تحقیقات ما نشان داد که افراد واقعاً از طرق مختلف پیر می شوند. “

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند