ش. جولای 31st, 2021

  ایالات متحده اجازه واردات موتورهای موشکی جدید روسی را می دهد

  شرکت Roskosmos اعلام کرد که طرف آمریكایی اجازه واردات موتورهای جدید RD-181M روسیه را برای استفاده در پرتاب موشك های آمریكا داده است.

  ولادیمیر اوستیمنکو ، مدیر دفتر مطبوعاتی شرکت “Ros Cosmos” ، خاطرنشان می کند که دولت ایالات متحده با خرید موتورهای جدید RD-181M روسیه برای استفاده در پرتاب موشک های ایالات متحده موافقت کرده است.

  وی در کانال تلگرامی خود نوشت: “دولت ایالات متحده موافقت کرده است که قرارداد خرید موتورهای موشکی جدید روسی بین شرکت روسی” Energia “و شرکت آمریکایی Orbital Science LLS را منعقد کند. این بدان معنی است که محموله های جدید روسی موتورهای موشکی و پرتاب جدید موشک های آمریکایی با “قلب” روسی “.

  وی می افزاید: “این قرارداد ، نه تنها اثبات کار عالی طراحان ، دانشمندان و مهندسان ما که دستگاه های با کیفیت بالا تولید می کنند ، باعث می شود طرف آمریکایی با وجود همه محدودیت های اعمال شده آماده خرید آنها باشد. این قرارداد امیدواری به عادی سازی روابط ، جایی که تجارت و کارایی نقش مهمتری نسبت به تصمیمات لحظه ای دارند ، که هیچ ارتباطی با فضانوردی ندارند.

  گزارش شده است كه دولت روسیه به شركت “Roskosmos” اجازه داد با طرف آمریكایی در زمینه تهیه موتورهای RD-181M به ایالات متحده مذاكره كند.

  موتورهای RD-181M نسخه پیشرفته موتورهای RD-181 هستند. موتورهای مشابه RD-191M برای پرتاب موشک های حمل و نقل روسی مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین در نسخه سرنشین دار موشک فوق سنگین Angara-A5P نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند