ش. جولای 31st, 2021

  دانشجویان مرکز “سیریوس” روسیه فناوری را برای جستجوی آب در مریخ ایجاد می کنند

  دانش آموزان برنامه “چالش های بزرگ” در مرکز سیریوس برای کودکان با استعداد در شهر سوچی در جنوب روسیه یک مدل آزمایشی از مریخ نورد ایجاد کرده اند که به جستجوی آب در مریخ می پردازد.

  این سخنگوی مرکز “سیریوس” گزارش داد و گفت که مهندسان جوان و استادان آنها GasHopper را اختراع کردند که آب مورد نیاز برای استقرار مریخ را جستجو می کند. دستگاه (مریخ نورد) به یخ خشک متکی است ، به عنوان دی اکسید کربن در حالت جامد خود که در قطب های مریخ به وفور یافت می شود. مریخ نورد با استفاده از انرژی گاز فشرده بر روی سطح مریخ پرواز خواهد کرد.

  دانش آموزان با چاپ سه بعدی قطعات آن ، نمونه ای از مریخ نورد را جمع می کنند. آنها همچنین یک مدار الکتریکی ایجاد می کنند و کامپیوتر الکترونیکی را که مریخ نورد حمل می کند ، برنامه ریزی می کنند. این مریخ نورد قادر به ارسال اطلاعات در مورد سرعت ، موقعیت و فشار گاز خود خواهد بود.

  سرگئی کوزمیچف ، ناظر و مهندس پروژه در شرکت روسی “Energomash” برای موتورهای فضایی ، گفت که کار بر روی طراحی یک مدل از دستگاه فضایی کودکان را به توسعه فناوری های مطالعه مریخ ترغیب می کند.

  علاوه بر این ، دانشجویان با استعداد در مرکز سیریوس در چارچوب برنامه “چالش های بزرگ” در حال کار برای طراحی اولین میکروسکوپ فضایی هستند که در ماهواره نانو قرار می گیرد که در سال 2022 برای انجام آزمایش های علمی در مدار زمین پرتاب می شود.

  طی دو سال ، میکروسکوپ سطح مواد مختلفی را که تحت تأثیر اشعه های کیهانی ، باد خورشیدی و جریان یونی قرار دارند ، اسکن می کند.

  قابل ذکر است که مرکز سیریوس در سال 2015 به ابتکار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تاسیس شد. هدف آن پرورش استعدادهای کودکان در زمینه های علوم طبیعی ، هنر و ورزش است. هر ساله 800 کودک با استعداد از 10 تا 17 سال در این مرکز تحصیل می کنند.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند