ش. جولای 31st, 2021

  مقامات آمریکایی مشاور سابق ترامپ را به دلیل کار در لابی امارات دستگیر کردند

  مقامات آمریکایی مشاور سابق دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق را به اتهام اعلام نکردن کار خود در یک گروه فشار که گفته می شود برای امارات کار می کرد ، دستگیر کردند.

  توماس باراک ، 74 ساله ، متهم است که تلاش کرده است بین سال های 2016-2018 نفوذ بر دونالد ترامپ را از طرف دولت امارات متحده عربی اعمال کند ، بدون اینکه این فعالیت را طبق قوانین اعلام کند.

  مارک لسکو ، معاون دادستان کل امور امنیت ملی ، در بیانیه ای گفت که توماس باراک به همراه دو نفر دیگر به تلاش برای هدایت سیاست خارجی دونالد ترامپ در حالی که هنوز کاندیدای ریاست جمهوری بود ، و همچنین تأثیرگذاری متهم شده است. سیاست خارجی دولت وی پس از پیروزی در ریاست جمهوری.

  لسکو در مورد دو متهم دیگر گفت که آنها “بارها و بارها از روابط دوستانه باراک و ارتباط او با نامزدی که سرانجام به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد سو استفاده کردند” تا منافع دولت خارجی را بدون آشکار شدن وفاداری واقعی خود پیش ببرند.

  توماس پارک به عنوان یک تاجر شناخته می شد که “مشاور غیر رسمی” مبارزات انتخاباتی نامزد جمهوریخواه در ماه های آوریل و نوامبر 2016 بود ، قبل از اینکه به طور رسمی به عنوان رئیس کمیته برگزاری مراسم تحلیف ترامپ ، چهل و پنجمین رئیس جمهور اتحادیه اروپا منصوب شود ایالت ها.

  از ژانویه 2017 ، باراک به تعدادی از مقامات ارشد دولت در مورد سیاست ایالات متحده در خاورمیانه مشاوره داده است.

  بیانیه وزارت دادگستری ایالات متحده به ویژه به سخنرانی در مورد سیاست انرژی ایالات متحده توسط کاندیدای جمهوریخواه در ماه مه 2016 در زمان مبارزات انتخاباتی خود اشاره داشت و اشاره داشت که باراک در این سخنرانی پاراگرافهایی را در حمایت از امارات متحده عربی گنجانده است.

  همچنین به گفته وزارت دادگستری ایالات متحده ، باراک متهم شده است که در مارس 2017 برای تعیین نامزدی که امارات متحده عربی به عنوان سفیر آمریکا در ابوظبی معرفی کرده ، فعالیت کرده است.

  مشاور سابق ترامپ همچنین به “ارائه اطلاعات محرمانه به یکی دیگر از متهمان درباره واکنش های دولت ترامپ پس از گفتگوهایی که در کاخ سفید بین مقامات ایالات متحده و اماراتی انجام شده است” متهم شده است.

  قابل ذکر است که فعالیتهای گروههای “لابی” به نفع دولتهای خارجی تحت کنترل شدید در ایالات متحده است ، در حالی که واشنگتن به طور سنتی امارات را یکی از برجسته ترین متحدان منطقه ای خود می داند.

  تعدادی از نزدیکان دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریكا قبل از توماس باراك به همان اتهام فعالیت دولتهای خارجی محكوم شده بودند كه از جمله آنها می توان به پاول مانافورت مدیر سابق ستاد انتخاباتی ترامپ در سال 2016 و راجر استون مشاور سابق ترامپ اشاره كرد. آنها محکوم شدند ، اما رئیس جمهور سابق در پایان دوره خود آنها را عفو کرد.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند