ش. جولای 31st, 2021

  واشنگتن درب قطر و کویت را می زند تا مترجمانی را که با آن همکاری کرده اند در افغانستان اسکان دهد

  گفتگوهای واشنگتن برای اسکان موقت تعدادی از مترجمان افغان و خانواده های آنها در پایگاههای نظامی ایالات متحده در قطر و کویت به مراحل آخر رسیده است ، زیرا آنها منتظر تأیید ویزای خود هستند.

  این در حالی است که سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده ند پرایس روز سه شنبه اعلام کرد که از این ماه اولین گروه حدود 2500 نفری به فورت لی ، پایگاه نظامی در ویرجینیا منتقل می شوند. مقامات گفتند که این پایگاه به عنوان یک مرکز نگهداری موقت برای اتباع افغانستان که بررسی های امنیتی را به اتمام رسانده اند و در مراحل نهایی روند درخواست ویزا هستند ، فعالیت خواهد کرد.

  دو مقام آمریکایی و یک منبع کنگره به پولیتیکو گفتند که در صورت توافق کشورهای میزبان ، متقاضیان اضافی می توانند به پایگاه های نظامی آمریکا در قطر و کویت منتقل شوند. هیچ یک از دو کشور هنوز با درخواست ایالات متحده برای میزبانی از اتباع افغانستان موافقت نکرده اند ، اما توافق “نزدیک” است ، یک مقام گفت.

  این منبع در کنگره گفت که توافق های قطر و کویت “اساساً معاملات انجام شده” است ، افزود که کمیته های نیروهای مسلح از این طرح مطلع شده اند.

  یک مقام اظهار داشت که دولت بایدن همچنین در حال بررسی قرار دادن پایگاه های ایالات متحده در سایر نقاط خاورمیانه ، اروپا و آسیا و اقیانوسیه برای اسکان متقاضیان اضافی در مراحل مختلف روند است.

  در هفته های اخیر دولت بایدن تحت فشار شدید دو جانبه قرار گرفته است تا روند 18000 تقاضای معوقه برنامه ویژه ویزای مهاجرتی را با پایان یافتن حضور رزمی آمریکا در افغانستان تسریع کند.

  افغان هایی که در طی درگیری های نزدیک به 20 سال به ارتش ایالات متحده کمک کردند ، به عنوان مترجم و مترجم کار می کردند. این گروه ها به دلیل دستیابی سریع به دستاورد های سریع در افغانستان در میان عقب نشینی آمریکا ، برای انتقام جویی توسط طالبان هدف قرار می گیرند.

  و روزنامه “پولیتیکو” هفته گذشته گزارش داد که دولت بایدن نیز در حال مذاکره با دولت ازبکستان است تا بخشی از متقاضیان را به طور موقت اسکان دهد. این روزنامه نوشت: مقامات همچنین در این مورد با دولت تاجیكستان گفتگو كردند ، اما این كشور “ممنوع شد”.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند