ج. سپتامبر 17th, 2021

  چین با نزدیک شدن Typhoon N-Fa پروازها را لغو می کند ، کشتی ها را جابجا می کند

  پکن پروازهای خود را در شرق چین لغو کرد و به کشتی های باری دستور داد که منطقه را ترک کنند ، زیرا طوفان “N-Fa” پس از باران بر روی تایوان به سمت سرزمین اصلی چین حرکت کرد.

  اداره هواشناسی چین اعلام کرد که انتظار می رود این توفان بعد از ظهر یکشنبه یا عصر شنبه به سواحل استان ژجیانگ ، جنوب شانگهای برخورد کند.

  اداره هواشناسی تایوان گفت: این طوفان دارای وزش باد 155 کیلومتر در ساعت ، با شدت تا 191 کیلومتر در ساعت است ، در حالی که طوفان به سمت شمال غربی ، دور از تایوان حرکت کرد.

  آژانس خبری رسمی چین ، “شین هوا” ، گفت كه مقامات دستور بسته شدن مدارس ، بازارها و مشاغل در ژجیانگ را صادر كردند و خاطرنشان كردند كه در صورت لزوم تردد در جاده ها متوقف می شود.

  روزنامه ژجیانگ دیلی در وب سایت خود گزارش داد ، فرودگاه در مرکز استان هانگژو ، جنوب غربی شانگهای ، 90 درصد پروازها را لغو کرد و کشتی های بزرگ کانتینری از بندر یانگشان شانگهای ، یکی از شلوغ ترین مراکز حمل و نقل جهان ، تخلیه شدند.

  از دولت بندر نقل شد كه وزش باد در ساحل 89 تا 102 كیلومتر در ساعت (55 تا 65 مایل در ساعت) بوده و سرعت بیشتری می گیرد.

  شین هوا به نقل از گروه راه آهن شانگهای چین گفت: سرویس قطار در مناطقی از دلتای رودخانه یانگ تسه در اطراف شانگهای از شنبه تا پنجشنبه متوقف می شود.

  طوفان “N-Fa” باعث ایجاد امواج دریا و باران سیل آسا در تایوان شد ، اما گزارشی از کشته و زخمی ها گزارش نشده است.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند