ج. سپتامبر 17th, 2021

  انگلیس روسیه و چین را به فعالیت های خطرناک در فضا متهم می کند

  مارشال مایکل ویگستون ، فرمانده نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا در مصاحبه با دیلی تلگراف گفت که فعالیت های فضایی روسیه و چین خطرناک است.

  به گفته این افسر انگلیسی ، مسکو و پکن به طور منظم ماهواره هایی را در مدارهای “بسیار نزدیک” به ماهواره های دیگران مستقر می کنند و همچنین اطلاعاتی را جمع آوری می کنند.

  ویگستون تأکید کرد که چین در حال توسعه فناوری های ضد ماهواره ای از جمله “سلاح های کور کننده لیزری” برای سایر دستگاه های فضایی و مکانیزم هایی برای “پیاده سازی عمدی الکترونیکی” است. وی افزود ماهواره های روسی به نوبه خود “دارای ویژگی سلاح هستند” و امنیت را تهدید می کنند.

  علاوه بر این ، افسر انگلیسی درباره خطرات درگیری و درگیری در فضا در آینده هشدار داد. وگستون در پایان گفت که هیچ تردیدی ندارد که این درگیری ها به سرعت به فضا سفر کنند. و “اگر ما اکنون برای آن فکر نکنیم و آماده نشویم ، به موقع آماده نخواهیم شد.”

  این اولین بار نیست که غرب خطر جنگ در فضا را اعلام می کند. پیشتر ، هاروی اسمیت ، رئیس برنامه فضایی بریتانیا ، طرف روسی را به انجام آزمایش جدید سلاح های ضد ماهواره متهم کرد و در این زمینه ابراز نگرانی کرد.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند