ج. سپتامبر 17th, 2021

  بایدن ورود نخستین دسته ای از افغانستان را برای ارتش آمریکا اعلام کرد

  جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، روز جمعه اعلام کرد ورود اولین دسته از شهروندان افغان که برای محاسبه ارتش ایالات متحده به ایالات متحده کار می کرد.

  بایدن در بیانیه ای منتشر شده توسط کاخ سفید، گفت: “امروز یک ایستگاه مهم در آن زمان ما همچنان به وعده های ما به هزاران شهروند افغان که در 20 سال گذشته در افغانستان و دیپلمات های ایالات متحده مشغول به کار بوده اند، ادامه می دهند.

  نیویورک تایمز گزارش داد که اولین دسته ای که شامل حدود 250 افغان و دیگران است که با ارتش ایالات متحده و همچنین اعضای خانواده خود مشغول به کار بودند و در روز جمعه بعد از سفر بیش از 30 ساعت از فرودگاه، فرودگاه بین المللی دالاس در خارج از واشنگتن وارد شدند پایتخت افغانستان.

  این دالاس بود، اتوبوس ها به پایگاه فورت لی در ویرجینیا منتقل شدند، جایی که آنها برای یک هفته برای تکمیل مراحل خود قبل از پرداخت به طور دائم در ایالات متحده زندگی خواهند کرد.

  یک مقام رسمی ایالات متحده ترتیب داد که گروه های افغان ها تقریبا هر سه روز به تقریبا هر سه روز برسند و به فورت لی منتقل خواهند شد.

  راس ترگز، معاون معاون امنیتی شورای امنیت ملی، گفت: “این فرآیند تخلیه”، خدمات شجاعانه این افغان ها را که از مأموریت ما در افغانستان حمایت می کردند، افتخار می کند که به نوبه خود به حفظ امنیت ایالات متحده کمک کرد. ”

  انتظار می رود حدود 2500 افغان و حدود 700 نفر از متقاضیان در هفته های آینده دریافت ویزا و خانواده های مستقیم را بدست آورند.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند