ج. سپتامبر 17th, 2021

  سازمان تجارت جهانی نسبت به خطرات ناشی از نابرابری در دسترسی به واکسن هشدار می دهد

  سازمان تجارت جهانی نسبت به خطرات ناشی از نابرابری در دسترسی به واکسن های ضد کرونا در جهان در تجارت جهانی هشدار داده است ، که در حال حاضر نرخ بهبود سریعتر از حد انتظار را ثبت می کند.

  نگوزی اوکونجو-ایولا ، مدیر کل سازمان تجارت جهانی هنگام ارائه کشورهای عضو به گزارش تجارت جهانی نیمساله گفت: “تجارت جهانی از نیمه دوم سال 2020 پس از کاهش شدید در اولین موج همه گیری سریعتر از حد انتظار بهبود یافته است.”

  وی افزود که این سازمان انتظار دارد حجم تجارت کالا در سال 2021 8 درصد و در سال 2022 4 درصد رشد کند.

  و اگر حجم تجارت کالا در جهان در اوایل سال جاری از سطح قبل از همه گیری گذشته باشد ، اما تجارت خدمات به دلیل محدودیت هایی که هنوز به دلیل همه گیری اعمال می شود ، که بر سفر تأثیر منفی می گذارد ، در بهبودی با مشکل روبرو است. و حمل و نقل ، به گفته مدیرکل.

  اوکونجو-ایولا گفت: “مانند اقتصاد به طور کلی ، عملکرد تجارت در مناطق مختلف بسیار متفاوت است و نابرابری در دسترسی به واکسن های COVID-19 یکی از دلایل اصلی این اختلافات است.”

  مدیرکل هشدار داد که “عدم اطمینان از دسترسی جهانی به واکسن ها خطرات بزرگی را برای اقتصاد جهانی و سلامت عمومی به دنبال دارد” ، و خاطرنشان کرد که کشورهای فقیر تاکنون تنها قادر به واکسیناسیون تنها 1٪ از جمعیت خود بوده اند ، در حالی که این درصد افزایش می یابد. تا 50٪ در کشورهای دیگر. ثروتمند.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند