ج. سپتامبر 17th, 2021

  میکروب های منحصر به فرد روده که به افزایش عمر کمک می کند

  زیست شناسان در روده صدساله ها میکروب های منحصر به فردی را کشف کرده اند که به گفته آنها عمر آنها را طولانی می کند و از تکثیر باکتری های خطرناک و بیماری زا جلوگیری می کند.

  و طبیعت خاطرنشان می کند که میکروب های موجود در روده انسان نقش مهمی در ارتقاء سلامت و تغییر سن دارند. برای تعیین رابطه بین ترکیب میکروبیوم روده و طول عمر ، دانشمندان ژاپنی به رهبری کنی هوندا از دانشکده پزشکی دانشگاه کیو در توکیو ، به همراه همکارانی از ایالات متحده ، ترکیب میکروبیوم روده سه گروه ژاپنی را مورد مطالعه قرار دادند. .

  دسته اول – 160 صدساله بالای 100 سال. و دسته دوم – 112 سالمند 85-89 ساله و دسته سوم – 47 داوطلب 21-55 ساله. محققان نمونه مدفوع را از همه شرکت کنندگان برای تجزیه و تحلیل گرفتند.

  نتایج نشان داد که افراد صدساله در مقایسه با افراد مسن و جوان دارای مقدار بیشتری میکروب تولید کننده اسید صفراوی بودند. این میکروب ها از تکثیر باکتری های بیماری زا در روده جلوگیری می کنند.

  محققان مسیرهای اسیدهای صفراوی ثانویه را دنبال کردند و باکتری های مسئول تولید آنها را شناسایی کردند ، و یکی از آنها ، Odoribacteraceae ، معروف به تولید اسید ایزوالولیتوکولیک ، دارای اثر ضد باکتریایی در برابر تعدادی از باکتری های گرم مثبت مانند Clostridioides difficile و Enterococcus faecium.

  نتایج آزمایش بر روی موش ها نشان داد که ایزوآلولیتوکولیک اسید مانع از رشد و تکثیر باکتری های کلستریدیوم دیفیسیل می شود که باعث اسهال می شوند ، به ویژه در افراد مسن که تحت درمان با آنتی بیوتیک ها قرار دارند.

  در صدساله ها ، محققان اسیدهای صفراوی ثانویه-ایزولتوکولیک ، 3 اكسولیتوكولیك ، آلولیتوكولیك و 3-اكسولولیتوكولیك ، و همچنین افزایش سطح آنزیمهای 5α-ردوكتاز (5AR) و 3β-هیدروکسیستروئید دهیدروژناز (3βHSDH) را كه مسئول آنها هستند ، كشف كردند. تولید

  به گفته محققان ، سطح بالای اسیدهای صفراوی ثانویه در روده و متابولیسم آنها در افراد صدساله خطر ابتلا به عفونت های پاتولوژیک را کاهش می دهد و تعادل روده ای سالم را حفظ می کند. بنابراین ، متابولیسم ویژه روده باعث می شود افراد صدساله در مقایسه با افراد مسن زیر 100 سال کمتر مستعد بیماری های مزمن و عفونت های مربوط به سن شوند.

  محققان پیشنهاد می کنند که توانایی سویه های باکتریایی مشخص شده در این مطالعه برای متابولیسم اسیدهای صفراوی با کنترل تجمع آنها می تواند برای بهبود سلامتی مورد استفاده قرار گیرد. با این حال ، آنها تأکید می کنند که مطالعات بیشتری برای تأیید ارتباط بین اسیدهای صفراوی و طول عمر مورد نیاز است

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند