ج. سپتامبر 17th, 2021

  چین و هند مهلت سازمان ملل برای به روز رسانی برنامه های کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را از دست دادند

  مقامات شنبه گفتند چین و هند مهلت تعیین شده توسط سازمان ملل متحد برای ارائه برنامه های جدید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را از دست داده اند.

  دو کشور پرجمعیت جهان از جمله ده ها کشوری هستند که مهلت تعیین شده توسط آژانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در 30 ژوئیه را برای ارائه به روز رسانی در مورد برنامه های خود برای جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای از دست داده اند.

  چین با بالاترین میزان انتشار گازهای گلخانه ای در جهان پیشتاز است ، در حالی که هند رتبه سوم را دارد ، در حالی که ایالات متحده ، که هدف جدید خود را در آوریل ارائه کرد ، دومین تولید کننده بزرگ جهان است.

  پاتریشیا اسپینوسا ، هماهنگ کننده اقلیم سازمان ملل متحد از استقبال 110 امضاکننده کنوانسیون چارچوب تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد از مهلت مقرر که از پایان سال 2020 به دلیل همه گیری تمدید شده است ، استفاده کرد.

  اما او گفت که “دور از رضایت بخش” است که تنها 58 درصد اهداف جدید خود را به موقع ارسال کرده اند.

  عربستان سعودی ، آفریقای جنوبی ، سوریه و 82 کشور دیگر نیز نتوانستند NDC های خود را برای سازمان ملل به روز کنند تا در گزارشی که برای کنفرانس بین المللی تغییرات آب و هوایی در ماه نوامبر آماده می کنند ، درج کنند.

  اسپینوسا خاطرنشان کرد که گزارش قبلی نشان می داد که کشورها برای دستیابی به هدف حفظ گرمایش زمین زیر 2 درجه سانتیگراد تا پایان قرن در مقایسه با دوران قبل از صنعت ، بسیار کم کار کرده اند.

  هدف بلند پروازانه 1.5 درجه سانتی گراد دور از دسترس نیست.

  اسپینوسا گفت: “موج های گرمایی اخیر ، خشکسالی ها و سیل ها در سراسر جهان هشداری هشدار دهنده است که برای تغییر مسیر فعلی ما باید کارهای بیشتری انجام دهیم و حتی سریعتر. این را تنها از طریق بلندپروازانه ترین مشارکت های ملی می توان به دست آورد.”

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند