ج. سپتامبر 17th, 2021

  یک وب سایت آمریکایی تصویر ماهواره ای از یک تونل  در غرب چین را منتشر می کند

  وب سایت خبری NPR آمریکا یک تصویر ماهواره ای از آنچه تونل جدیدی در حال حفر و آماده سازی در محل معروف به Lop Nur در بیابان غربی چین است ، منتشر کرد که پکن سلاح های هسته ای خود را در گذشته آزمایش کرده است.

  رنی پاپیرز ، معاون رئیس تحلیل و عملیات در AllSource Analysis ، یک شرکت زمین فضایی که این تونل را با استفاده از تصاویر ماهواره ای از شرکت تجاری Planet مشاهده کرد ، گفت: “این یک ساخت و ساز جدید است که به مناطقی که در گذشته از فعالیت های آزمایش هسته ای چین پشتیبانی می کردند ، مرتبط است.” .

  اما پاپایرز خاطرنشان کرد که “هنوز مشخص نیست که این تونل برای چه مواردی استفاده می شود”.

  چین از دهه 1990 ، زمانی که این کشور و سایر قدرتهای هسته ای بزرگ جهان ممنوعیت آزمایش داوطلبانه را انجام داده اند ، آزمایشات هسته ای گسترده ای انجام نداده است.

  دولت چین و دیگر کشورها ، از جمله ایالات متحده ، به آزمایش اجزای غیر هسته ای سلاح های هسته ای – گاهی در زیر زمین ادامه دادند.

  لیو بینگ یو ، سخنگوی سفارت چین در واشنگتن از اظهارنظر در مورد وب سایت مذکور خودداری کرد ، اما گفت که چین “به مهلت قانونی آزمایش های هسته ای پایبند است”.

  خبر این تونل جدید پس از آن منتشر می شود که دو گروه تحقیقاتی جداگانه اوایل ماه جاری فاش کردند که میدان های غول پیکر حاوی حدود 250 سیلوی زیر زمینی موشک های هسته ای در سایر نقاط چین در حال ساخت است.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند