ج. سپتامبر 17th, 2021

  رزمایش نظامی روسیه و ازبک در مرز با افغانستان

  بر اساس بیانیه دفتر مطبوعاتی منطقه نظامی مرکزی ارتش روسیه ، روز دوشنبه ، تمرینات نظامی مشترک روسیه و ازبکستان در مرز با افغانستان آغاز شد.

  در این بیانیه آمده است که طی مانورهای انجام شده در میدان آموزشی کوهستانی تیرموز ، واقع در منطقه سرخان دریا در جنوب ازبکستان ، نیروهای دو کشور برای انجام وظایف مربوط به “تضمین تمامیت ارضی” در مرز با افغانستان آموزش خواهند دید.

  در این بیانیه همچنین آمده است که روسیه تصمیم گرفت تعداد نیروهای نظامی خود را در تمرینات مشترک سه جانبه با تاجیکستان و ازبکستان که از 5 تا 10 اوت در میدان آموزشی تاجیکستان “جنگ میدون” در 20 کیلومتری برگزار می شود ، به 1.8 هزار نفر افزایش دهد. از مرز با افغانستان

  این بیانیه می افزاید که روسیه همچنین تعداد تجهیزات نظامی و ویژه شرکت کننده در این رزمایش را به 420 قطعه خواهد رساند ، در حالی که مجموع نیروهای سه کشور شرکت کننده در این رزمایش ها بیش از 2.5 هزار سرباز و حدود 500 قطعه خواهد بود. سلاح و تجهیزات.

  یگانهای 201 پایگاه نظامی روسیه واقع در تاجیکستان ستون فقرات نیروهای روسی شرکت کننده در رزمایش های آینده را تشکیل خواهند داد.

  پیش از این ، سرگئی شویگو ، وزیر دفاع روسیه گفته بود که این سه کشور برای انجام اقدامات عملی برای نابودی تشکیلات باندهای مسلح ، انجام عملیات شناسایی هوایی و حفاظت از تاسیسات آموزش خواهند دید.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند