ج. سپتامبر 17th, 2021

  لبنان در مرحله ساخت اسپوتنیک V روسی علیه کرونا است

  حمد حسن ، وزیر بهداشت لبنان در دولت موقت لبنان ، بر اهمیت واکسن روسی “Sputnik V” برای لبنان ، از جمله ساخت آن تأکید کرد.

  وزیر در اظهارات خود برای “اسپوتنیک” گفت: “واکسن روسی ، Sputnik V و تولید آن در لبنان ، ما را در سطح بهداشت به عنوان یک گام پیشرفته برای مقابله با همه گیری نگران می کند ، به ویژه از زمانی که جهش هایی که در کووید رخ می دهد ویروس -19 گاهی اوقات نیاز به تغییر در برخی از بخش های واکسن دارد و این امر با ایمن سازی فوری این واکسن های اصلاح شده ، از وزارت بهداشت لبنان حمایت بیشتری می کند.

  امل ابوزید ، مشاور رئیس جمهور لبنان در امور روسیه اعلام کرد که یک توافق تجاری و برنامه عملیاتی در مسکو با مقامات سرمایه گذاری روسیه در مسکو برای انتقال دانش فنی به کارخانه “دارون” در صنایع دارویی در لبنان امضا می شود. .

  مشاور اظهار داشت که هدف این توافقنامه این است که این کارخانه قادر به تولید واکسن “Sputnik V” در لبنان برای تامین نیازهای داخلی خود و کشورهای همسایه باشد.

  ابوزید تصریح کرد: “این دستاورد بدون تلاش الکساندر روداکوف ، سفیر روسیه در لبنان ، عماد حب الله وزیر صنعت و حمد حسن وزیر بهداشت و شوکی بو ناصر سفیر لبنان در روسیه به دست نمی آمد.”

  قابل ذکر است که وزارت بهداشت لبنان طی بیانیه ای چند روز پیش اعلام کرده بود که حمد حسن وزیر بهداشت ، کارخانه “Arawan” را مجوز واردات مواد اولیه برای تولید سه دسته آزمایشی “Sputnik V” را صادر کرده است. واکسن در دو دوز

  “Sputnik-V” … جغرافیای تولید و استفاده

  صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه با بیش از 14 کشور جهان در تولید واکسن در خارج از جمله هند ، چین ، برزیل ، مکزیک ، مصر ، ایران ، ایتالیا ، کره جنوبی ، آرژانتین ، قزاقستان ، بلاروس ، صربستان ، ترکیه ، ویتنام همکاری می کند. و دیگران.

  چند روز پیش ، تولید “Sputnik-V” در ازبکستان آغاز شد و تنها در هفته های اخیر شاهد ساخت اولین دسته واکسن روسی در ویتنام ، دسته آزمایشی در ایران و مکزیک و یک کارخانه آزمایشگاه های MOREPEN در هند ، جایی که شرکت های دیگر در اوایل امسال تولید “Sputnik-V” را آغاز کردند.

  در ماه ژوئن ، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه توافقنامه ای را برای ساخت کارخانه تولید واکسن “Sputnik V” در بحرین منعقد کرد.

  مرحله سوم آزمایشات بالینی “Sputnik-V” در 4 کشور با موفقیت انجام می شود: بلاروس ، امارات متحده عربی ، هند و ونزوئلا.

  و 69 کشور با مجموع جمعیت بیش از 3.7 میلیارد نفر یا حدود نیمی از جمعیت جهان رضایت خود را برای استفاده از واکسن روسی در خاک خود اعلام کرده اند. واکسیناسیون با “Sputnik-V” در حال حاضر در بیش از 50 کشور در 4 قاره آغاز شده است.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند