ج. سپتامبر 17th, 2021

  سازمان عراقی: “فیس بوک” استانداردهای مربوط به انتخابات عراق را اجرا نمی کند

  امروز شنبه ، مرکز رسانه های دیجیتال در عراق تأیید کرد که فیس بوک معیارهای مربوط به انتخابات دهم ماه آینده را اجرا نکرده است.

  وی در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: “تیم وی تبلیغات سیاسی زیادی را در بستر فیس بوک تحت نظارت قرار دادند که به هر نحوی افترا و افترا علیه برخی از نامزدها را انجام می دهد ، که همه آنها در جنگ سیاسی غیرقانونی بین بلوک های سیاسی قبل از انتخابات قرار دارند. ”

  وی افزود: “این ارتش های الکترونیکی به مبارزات خود و نشریات سوء استفاده کننده علیه دیگران ادامه می دهند و قوانین جدید فیس بوک نتوانست آنها را به طور کامل متوقف کند و رفتارهای شرم آور آنها را محدود کند ، به ویژه در این دوره منتهی به انتخابات.”

  وی خاطرنشان کرد: “علامت سلب مسئولیت در قبال مالکیت سرمایه گذار تبلیغاتی که در تبلیغات فیس بوک ظاهر شد ، جزئیات کافی را نشان نمی دهد ، زیرا نام شخص عامل تبلیغات را دیگر نشان نمی دهد ، در حالی که هویت وی همچنان باقی است برای کاربران در عراق ناشناخته است ، که تصویری مبهم از افرادی که در پشت این تبلیغ قرار دارند و طرف حامی ایجاد می کند.

  این مرکز افزود: “عراق از طریق تبلیغات میلیون ها کاربر فعال ماهانه مبلغ هنگفتی در اختیار فیس بوک قرار می دهد و منطقی نیست که فیس بوک از آنچه در بستر خود در عراق می گذرد ، مانند انتشار اخبار دروغ و رفتارهای غیرقانونی چشم پوشی کند. اصول دموکراسی و رقابت سیاسی را که بر اساس مبانی و استانداردها “اخلاق صحیح” است ، نقض می کند.

  وی در پایان گفت: “علیرغم این واقعیت که فیس بوک صدها تبلیغ را که مطابق شرایط آن نیستند متوقف کرده است ، از سوی دیگر ، هنوز تبلیغات متخلف زیادی وجود دارد ، بنابراین این مرکز درخواست خود را از فیس بوک برای انجام کارهای بیشتر در زمینه نظارت مجدد اعلام می کند. نشریات سیاسی و انتخاباتی به منظور پاکسازی بستر از همه نشریاتی که حاوی تهمت و اطلاعات غلط هستند و بستر آنها در عراق فراوان است.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند