ج. سپتامبر 17th, 2021

  FBI اولین سند تحقیقات خود درباره حملات 11 سپتامبر به دستور بایدن را منتشر می کند

  شامگاه شنبه ، دفتر تحقیقات فدرال آمریکا اولین سند مربوط به تحقیقات خود در مورد حملات 11 سپتامبر و حمایت مقامات سعودی مشکوک از هواپیماربایان را طبق دستور اجرایی جو بایدن ، رئیس جمهور ، منتشر کرد.

  به گزارش آسوشیتدپرس ، این سند 16 صفحه ای ارتباطات هواپیماربایان با شرکای سعودی در ایالات متحده را شرح می دهد ، اما شواهدی از مشارکت دولت سعودی در این طرح ارائه نمی دهد.

  این سند به شدت تنظیم شده است بر اساس مصاحبه های سال 2015 با یکی از کارکنان کنسولگری عربستان در لس آنجلس که بعداً درخواست شهروندی آمریکا کرد و سالها قبل با شهروندان سعودی تماس مکرر داشت که به گفته محققان “پشتیبانی لجستیکی قابل توجهی” از بسیاری از هواپیماربایان ارائه کرده بود. به

  به طور خاص ، این در مورد تماس های منبع است که به دلیل محرمانه بودن نامش از سند حذف شده است ، با دو شهروند دیگر سعودی که یکی از آنها نیز در کنسولگری عربستان در لس آنجلس کار می کرد و دیگری ، به گفته به نسخه FBI ، ممکن است یک مامور اطلاعاتی سعودی باشد.

  دولت سعودی مدتهاست که هرگونه دخالت در حوادث 11 سپتامبر را رد کرده است و سفارت عربستان در واشنگتن روز چهارشنبه از حمایت خود برای محرمانه سازی کامل همه پرونده ها به عنوان راهی برای “پایان دادن به اتهامات بی اساس علیه پادشاهی” خبر داد. سفارت آمریکا هرگونه ادعایی مبنی بر مشارکت عربستان را “کاملاً نادرست” اعلام کرده است.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند