ج. سپتامبر 17th, 2021

  نیجریه با یکی از بدترین شیوع وبا در سال های اخیر روبرو است

  نیجریه یکی از بدترین شیوع وبا در سال های اخیر را تجربه می کند ، زیرا بیش از 2300 نفر در اثر مشکوک جان خود را از دست داده اند ، زیرا این کشور برای مقابله با شیوع چندین بیماری تلاش می کند.

  شیوع بیماری وبا در سال جاری ، با نرخ مرگ و میر بیشتر از این کشور در چهار سال گذشته ، توسط آنچه بسیاری از آنها اولویت بیشتری برای دولتهای ایالتی می نامند ، همه گیری کرونا تشدید شده است.

  نیجریه با موج جدیدی از عفونت های کرونا مواجه است که توسط جهش ویروسی “دلتا” ایجاد می شود ، در حالی که کمتر از 1 درصد از مردم واکسن کامل را دریافت کرده اند.

  بر اساس اعلام مرکز کنترل بیماریهای نیجریه ، تا 5 سپتامبر ، 69،925 مورد مشکوک به وبا در 25 مورد از 36 ایالت این کشور و در پایتخت ، ابوجا ثبت شده است.

  کودکان بین 5 تا 14 سال بیشترین گروه سنی را شامل می شوند که میزان مرگ و میر آنها 3.3 درصد است که بیش از دو برابر میزان مرگ و میر ناشی از کووید -19 است که 1.3 درصد است.

  امسال حداقل 2323 نفر بر اثر مشکوک به وبا جان خود را از دست داده اند ، اما با توجه به اینکه بسیاری از جوامع آسیب دیده در مناطق صعب العبور واقع شده اند ، بیم آن می رود که این تعداد دست کم گرفته شود.

  ایالت های شمالی بیشترین آسیب را دیده اند ، جایی که سیل و بهداشت نامناسب خطر انتقال را افزایش می دهد.

  19 ایالت در شمال کشور مسئول 98 درصد موارد مشکوک هستند.

  بر اساس داده های دولت 2020 ، وبا در نیجریه بومی و فصلی است و تنها 14 درصد از کل جمعیت بیش از 200 میلیون نفر از منابع آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند.

  داده ها همچنین نشان می دهد که اجابت مزاج همچنان توسط حداقل 30 درصد از مردم در 14 ایالت انجام می شود.

  نیجریه همچنین شیوع مداوم تب زرد ، تب لاسا ، سرخک و سایر بیماری های عفونی را تجربه می کند.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند