ج. سپتامبر 17th, 2021

  آکار: هرگونه تهدیدی علیه باکو تهدید مستقیم آنکارا است

  حلوسی آکار وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه منطقه در مرحله بسیار حساسی قرار دارد و کشورش تحولات را از نزدیک دنبال می کند ، گفت: ترکیه هرگونه تهدید علیه باکو را تهدید مستقیم آنکارا می داند.

  آکار در سخنرانی خود هنگام پیگیری مانورهای “توراز شاهین 2021” که بین نیروی هوایی ترکیه و جمهوری آذربایجان در قونیه در مرکز ترکیه در حال برگزاری است ، با همراهی ذاکر حسنوف ، همتای آذربایجانی خود ، تاکید کرد که ترکیه به حاکمیت و تمامیت ارضی همه احترام می گذارد. کشورهای همسایه ، و به خاک هیچ کشوری طمع نمی کند و مرزهای کشورهای همسایه را نقض نمی کند.

  وی افزود: “در عین حال ، ما به هیچکس اجازه نمی دهیم مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی ترکیه و کشورهای دوست و برادر ما را نقض کند و تحت رهبری رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ، در سطح جهانی وزن خود را افزایش داده ایم. و نفوذ ما را افزایش داد. ”

  آکار در مورد روابط کشورش با آذربایجان گفت که ترکیه هرگونه تهدیدی علیه باکو را تهدید مستقیم برای آنکارا می داند و تأکید کرد که نیروهای مسلح ترکیه همچنان به آذربایجان در برداشتن مین در مناطق آزاد شده از کنترل ارامنه در منطقه قره باغ کمک می کنند.

  وی افزود: “برای ارمنستان مهم است که به درخواست های صلح در منطقه پاسخ دهد. رئیس جمهور اردوغان و همتای آذربایجانی اش الهام علی اف از ارمنستان در این زمینه دعوت کردند ، اما متأسفانه تاکنون هیچ پاسخی از ایروان در این زمینه داده نشده است. . ”

  وزیر دفاع جمهوری آذربایجان ، ذاکر حسنوف ، با بیان اینکه نیروهای مسلح کشورش به لطف تمرینات مشترک با ترکیه تجربه زیادی کسب کرده اند ، توضیح داد که روابط دوستانه موجود بین رهبران دو کشور به طور مثبت و سریع در روابط بین کشورهای مختلف منعکس می شود.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند