ج. سپتامبر 17th, 2021

  نخست وزیر انگلیس تغییراتی در دولت ایجاد می کند

  بوریس جانسون ، نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه برخی از کابینه خود را تغییر داد و گاوین ویلیامسون ، وزیر آموزش و پرورش و رابرت باکلند ، وزیر دادگستری را از کار برکنار کرد.

  به نوشته روزنامه انگلیسی ، ایندیپندنت ، اخراج ویلیامسون پس از بیش از یک سال امتحانات ناموفق GCSE و سطح A انجام می شود و پس از آن فراخوان هایی برای اولین بار برای استعفای وی آغاز شد.

  “افتخار بزرگی است که از سال 2019 وزیر آموزش و پرورش بوده ام … با وجود چالش های همه گیر جهانی ، من به طور خاص به اصلاحات تحولی که شما در آموزش بعد از 16 سالگی در کالج های آموزش تکمیلی و مهارتهای ما هدایت کرده اید ، افتخار می کنم. ویجامسون در توییتر خود نوشت: دستور کار و آموزش حرفه ای. ”

  وی افزود: “من مشتاقانه منتظر ادامه حمایت از نخست وزیر و دولت هستم.”

  باکلند در توییتی نوشت: “خدمت در دولت در هفت سال گذشته مایه افتخار بود و به عنوان صدراعظم در آخرین دولتم ، به تمام دستاوردهایی که دارم بسیار افتخار می کنم. بیایید به ماجراجویی بعدی بپردازیم.”

  این روزنامه می گوید که برکناری باکلند به “اتحاد عجیب” با جانسون به نفع یکی از معدود چهره های طرفدار اروپایی در اطراف میز کابینه پایان داد.

  به گزارش آسوشیتدپرس ، چند وزیر دیگر “ضعیف” در دولت محافظه کار ممکن است شغل خود را از دست بدهند ، از جمله دومینیک راب وزیر خارجه ، که ماه گذشته به دلیل تأخیر در بازگشت از تعطیلات خود در یونان پس از تسلط طالبان بر این کشور با انتقادات شدیدی روبرو شد. افغانستان.

  مخالفان دولت محافظه کار جانسون می گویند کمبود عمق در حالی رخ می دهد که انگلستان با خروج از اتحادیه اروپا به همراه بحران بهداشت عمومی و ضربه های اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا دست به گریبان بود.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند