ج. سپتامبر 17th, 2021

  پزشکان: مشکل در بیدار شدن از خواب نشانه یک بیماری کشنده است

  پزشکان بیمارستان دانشگاه تمپل در فیلادلفیا اعلام کرده اند که صبح زود بیدار شدن از خواب نشانه بیماری کبد چرب غیرالکلی است.

   

  دیلی اکسپرس به نقل از پزشکان بیمارستان اشاره می کند که دو نوع اصلی این بیماری وجود دارد – بیماری کبد چرب الکلی و بیماری کبد چرب غیر الکلی. و اینکه اکثر مردم هیچ علامتی از بیماری کبد چرب غیر الکلی احساس نمی کنند ، بنابراین خطر بزرگی را به همراه دارد ، زیرا خطر مرگ در مراحل پیشرفته آن افزایش می یابد.

  به گفته متخصصان ، پدیده افزایش نیاز به خواب و استراحت در مقایسه با آنچه معمول است ، و همچنین درد در قسمت بالا سمت راست شکم ، ممکن است نشان دهنده این بیماری باشد. عوامل خطر اصلی که نشان دهنده پیشرفت آن است افزایش وزن ، مقاومت به انسولین و سطح بالای قند و چربی خون است.

  پزشکان خاطرنشان می کنند که تشخیص این بیماری را می توان پس از انجام آزمایشات عملکرد کبد انجام داد. علاوه بر این ، این آزمایشات بیماری های دیگر مانند هپاتیت را رد می کند.

  با این حال ، این روش تشخیص بیماری همیشه م effectiveثر نیست ، بنابراین به بیماران توصیه می شود حفره شکم را با سونوگرافی بررسی کنند. به گفته پزشکان.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند