د. اکتبر 25th, 2021

  تلفن هوشمند شبانه کجا باید قرار گیرد؟

  آنتون یاستربوف ، مدیر آزمایشگاه “زیست محیطی فضای زندگی” ، اعلام کرد که تلفن هوشمند در هنگام خواب شب باید حداقل یک متر از سر دور باشد.

   

  در مصاحبه با رادیو “اسپوتنیک” ، این کارشناس خاطرنشان می کند که بسیاری تلفن های خود را در شب رها نمی کنند و آنها را نزدیک بالش خود قرار می دهند. چه موقع این وضعیت سلامتی را تهدید می کند؟

  به گفته وی ، هنگام ظاهر شدن تلفن های همراه ، برخی از پزشکان نگرانی خود را در مورد اشعه های ساطع شده از آنها ابراز کردند ، زیرا ممکن است باعث سرطان شوند. اما بعدها این ترس ها تایید نشد. دستگاه های مدرن نباید چنین ترس هایی را ایجاد کنند. زیرا تحت آزمایشات زیادی قرار می گیرد که تأیید می کند برای سلامتی انسان خطرناک نیست. با این حال ، تأثیر تلفن های هوشمند بر اندام ها و بافت های داخلی بدن به اندازه کافی مطالعه نشده است.

  او می گوید: “به عنوان یک قاعده کلی – شما نباید نزدیک تلفن بخوابید و آن را زیر بالش یا روی تخت قرار ندهید. ترجیحاً آن را نزدیک سر قرار ندهید و فاصله بین آنها نباید کمتر از یک متر یا حداقل نیم متر. ”

  و او می افزاید ، این فاصله باید در مناطق روستایی بیشتر باشد ، زیرا انتشار تابش هنگام دور شدن از ایستگاه پایه افزایش می یابد.

  او می گوید: “هنگامی که ایستگاه پایه بسیار دور است ، به عنوان مثال در روستاها ، تلفن انرژی بیشتری مصرف می کند تا بتواند با ایستگاه تماس بگیرد ، که باعث افزایش تابش می شود. بنابراین ، هنگام خواب در هنگام خواب باید دور از بدن قرار گیرد. شب ”

  او می افزاید ، افرادی که از دستگاه های ضربان ساز استفاده می کنند ، تلفن را از آنها دور می کنند تا باعث ایجاد تداخل الکترومغناطیسی نشوند.

  این متخصص به همه افرادی که زیاد از تلفن هوشمند استفاده می کنند توصیه می کند از هدفون های بی سیم برای کاهش تابش اشعه استفاده کنند.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند