د. اکتبر 25th, 2021

  فضانوردان چینی ایستگاه فضایی خود را ترک کردند

  فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 12 با سه خدمه خود پنجشنبه 16 سپتامبر از ایستگاه مداری چین جدا شد تا به زمین بازگردد.

  این در بیانیه ای که توسط حساب رسمی برنامه پروازهای فضایی سرنشین دار سازمان فضایی چین (CNSA) در شبکه اجتماعی WeChat منتشر شده است ، بیان شده است.

  در این بیانیه آمده است: “ساعت 08:56 16 سپتامبر به وقت پکن (03:56 به وقت مسکو) ، فضاپیمای سرنشین دار شنزو -12 با موفقیت از واحد پایگاه ایستگاه جدا شد.”

  دولت چین گفت: “خدمه شنژو -12 به مدت 90 روز در ایستگاه فضایی در حال ساخت اقامت کردند و رکورد اقامت فضانوردان چینی در فضا را شکستند.”

  فضانوردان چینی قبل از حرکت به کشتی ، ایستگاه را برای پرواز بدون سرنشین فضایی آماده کردند و همچنین کارهای دیگری انجام دادند ، از جمله ثبت تمام اطلاعات برای انجام آزمایشات علمی در ایستگاه.

  قابل ذکر است که فضاپیمای شنژو 12 از زمین به ایستگاه فضایی در 17 ژوئن پرتاب شد. اعضای خدمه آن Ni Haisheng ، Liu Beoming و Tang Hongbo حدود 91 روز در ایستگاه کار کردند. فضانوردان در مدتی که در مدار بودند ، دو بار به فضای باز رفتند و در آنجا تجهیزات نصب کردند.

  به گفته CGTN TV ، این خودرو در منطقه خودمختار مغولستان داخلی در شمال چین فرود می آید.

  قابل ذکر است که چین آوریل گذشته واحد اصلی ایستگاه فضایی ملی را به مدار زمین پرتاب کرد. با ورود خدمه ، ایستگاه از 3 جزء تشکیل شد: واحد پایه Tianhe ، کامیون فضایی Tianzhou-2 و فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou-12.

  فرآیند مونتاژ تمام قسمتهای کارخانه حدود یک سال به طول می انجامد و در سال 2022 هنگامی که وزن کل کارخانه از 90 تن تجاوز می کند به پایان می رسد

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند