د. اکتبر 25th, 2021

  گروه های حقوق بشری: اروپا نتوانست به افغان های فرار از “طالبان” کمک کند

  گروه های حقوق بشری و پناهندگان از اتحادیه اروپا خواسته اند تا کمک های خود را برای افرادی که قصد فرار از افغانستان را دارند افزایش دهند و اروپا را متهم کرده اند که در کمک به افرادی که تحت ترس طالبان زندگی می کنند ، کمک نکرده است.

  24 سازمان غیردولتی حقوق بشری ، از جمله عفو بین الملل ، کاریتاس اروپا ، کمیته نجات بین المللی ، آکسفام و صلیب سرخ ، در بیانیه ای گفتند: “اتحادیه اروپا باید مسئولیت حفاظت از آنها (برای افغان ها) را بر عهده بگیرد نه اینکه از آن شانه خالی کند.”

  این گروه ها هشدار دادند که 18 میلیون نفر در افغانستان به شدت نیازمند کمک های بشردوستانه هستند ، تقریباً نیمی از جمعیت این کشور و بیش از 630 هزار نفر در سال جاری میلادی به دلیل خشونت و خشکسالی مجبور به ترک خانه های خود شده اند.

  هیچ واکنش فوری از سوی اتحادیه اروپا وجود نداشت.

  در پی خروج آشفته اواخر ماه گذشته ، پس از اعلام جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده و خروج کنترل طالبان از افغانستان ، بیش از 100 هزار نفر از کابل در یک مهاجرت آشفته از کابل خارج شدند.

  در ارقام جدیدی که روز پنجشنبه منتشر شد ، آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا اعلام کرد که تعداد درخواست های پناهندگی افغانستان در ماه جولای به 7،300 نفر رسید ، قبل از سقوط کابل به دست طالبان ، افزایش 21 درصدی از ماه ژوئن ، پنجمین افزایش ماهانه متوالی. تقریباً 1200 خردسال بی سرپرست ، و بیش از نیمی از درخواست های پناهندگی که توسط افغان ها در اروپا ارائه شده بود رد شد.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند