د. اکتبر 25th, 2021

  رئیس اداره کانال سوئز: 129 میلیارد دلار درآمد کانال در طول 65 سال

  اسامه ربیع ، رئیس اداره کانال سوئز ، گفت که مجموع درآمدهای این کانال در 65 سال گذشته ، پس از ملی شدن ، از طریق عبور یک میلیون کشتی به آبراه حدود 129 میلیارد دلار بوده است.

  ربیعی افزود که کانال سوئز در طول یک سال گذشته شاهد عبور 1.2 میلیارد تن کالا بوده است و این کالاها از طریق تولید مجدد و افزایش ارزش افزوده مورد بهره برداری قرار نگرفته اند ، اتفاقی که باید بیفتد.

  وی توضیح داد که برخی از کشتی های غول پیکر که از کانال عبور می کنند ، حدود 24000 کانتینر را حمل می کنند و نیازمند یک بندر عظیم مانند بندر پورت سعید شرقی هستند که آماده پذیرش انواع کشتی های جهان است و تاکید کرد که بهره برداری تنها از 200 هزار تن کمک به دو برابر شدن حجم درآمدها و افزایش سرمایه گذاری در حوزه تدارکات.

  وی با اشاره به اینکه استان پورت سعید محل تلاقی 3 قاره است و با کانال سوئز ، که مهمترین دوره دریانوردی در جهان است ، هم مرز است ، خاطرنشان کرد: منطقه پورت سعید شرقی بسیار توسعه یافته است و به یک منطقه امیدوار کننده و آماده تبدیل شده است. برای دریافت صنایع مختلف

  وی با اشاره به اینکه بنادر پورت سعید با سیستم های نسل چهارم فعال شده اند و صنایعی دارند که در گذشته وجود نداشت ، در نتیجه آمادگی خوبی که منطقه شاهد آن بود ، تأکید کرد که در دوره اخیر شاهد افزایش اعتماد به کانال سوئز پس از موفقیت مردان ما در نجات کشتی گیر افتاده Ever Given در مدت زمان بی سابقه. این از 6 روز بیشتر می شود ، در حالی که اکثر کارشناسان می گفتند روند نجات هفته ها و ماه ها طول می کشد.

  وی با بیان اینکه عملیات نجات بدون هیچ گونه تلفات جانی ، جسد کشتی و کالاهای بارگیری انجام شد که در جهان بی سابقه است ، خاطرنشان کرد: این نهاد همواره در عملیات لایروبی در بنادر مختلف به صورت مداوم کمک می کند.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند