د. اکتبر 25th, 2021

  “فیس بوک” استفاده از بستر خود را برای مقاصد جنایی نادیده می گیرد

  “وال استریت ژورنال” می گوید که بستر “فیس بوک” در میان هشدارهای کارشناسان اغلب برای اهداف جنایی و تحریک ، به ویژه در کشورهای در حال توسعه استفاده می شود.

  به گفته روزنامه ، این صحبت ، به گفته کارشناسان ، در درجه اول در مورد “کشورهای در حال توسعه” است ، جایی که “فیس بوک” نمایندگان کمی دارد یا هیچ نماینده ای ندارند که به زبان ها و گویش های محلی صحبت کنند. این امر فیلتر کردن محتوای ممنوعه را بسیار پیچیده می کند و بنابراین ویرایش پست توسط برخی از افرادی که از این بستر برای مقاصد جنایی استفاده می کنند ، تسهیل می شود.

  این روزنامه خاطرنشان کرد که کارکنان شرکت موارد شناسایی شده سوء استفاده از بستر رسانه های اجتماعی را به مدیریت اطلاع دادند ، اما گزارشات آنها اغلب نادیده گرفته می شد.

  اگرچه مدیریت شرکت حذف صفحات مهاجمان و محرکان را تأیید کرد ، اما فیس بوک اقدامات قاطعی را برای جلوگیری از استفاده بیشتر این پلتفرم به عنوان ابزاری برای فعالیت های مخرب انجام نداد.

  این روزنامه خاطرنشان کرد که کارشناسان رهبری (دولت فیس بوک) را در مورد استفاده گروه های مسلح در اتیوپی از شبکه های اجتماعی برای تحریک خشونت علیه اقلیت های قومی ، مطلع کردند. علاوه بر این ، مدیریت شبکه اجتماعی در مورد قاچاق اعضای بدن و توزیع پورنوگرافی مطلع شد.

  این روزنامه با اشاره به کارکنان سابق این شرکت خاطرنشان می کند که اکثریت قریب به اتفاق کاربران جدید این شبکه اجتماعی در کشورهای در حال توسعه ثبت شده اند ، جایی که فیس بوک به یکی از اصلی ترین وسایل ارتباطی و خبری تبدیل شده است.

  منابع روزنامه معتقدند که رهبری این شبکه اجتماعی تلاش های خود را بر تامین امنیت در “بازارهای ثروتمندتر” متمرکز کرده است ، در حالی که کشورهای در حال توسعه به عنوان منبع رشد کاربران در نظر گرفته می شوند.
  اطلاعات بیشتر درباره این نوشتار مبدأبرای اطلاعات ترجمه بیشتر، نوشتار مبدأ لازم است

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند