د. اکتبر 25th, 2021

  طالبان: دختران در افغانستان به زودی به مدرسه باز خواهند گشت

  معاون وزیر اطلاعات و فرهنگ در دولت موقت افغانستان ، ذبیح الله مجاهد امروز شنبه اعلام کرد که جنبش طالبان قصد دارد دختران را در آینده نزدیک به مدارس بازگرداند.

  خبرگزاری برکت به نقل از مجاهد می گوید: “مقامات امارت اسلامی افغانستان روی نحوه جداسازی مردان از زنان و توزیع معلمان در مدارس دخترانه کار می کنند.”

  دیروز جمعه ، وزارت آموزش و پرورش افغانستان اعلام کرد که درس های کلاس های درس بین پایه های اول تا ششم در مدارس از سر گرفته می شود و افزود که این امر فقط در مورد معلمان پسر و پسر صادق است.

  و رسانه های محلی قبلاً گزارش داده بودند که طالبان قصد دارد مطالعه جداگانه ای را برای مردان و زنان در کشور معرفی کند. مطالعات جداگانه برای دانشجویان دختر و پسر در تعدادی از مسسات افغانستان آغاز شده است.

  در دوره بین سالهای 1996 تا 2001 ، زمانی که جنبش طالبان بیشتر افغانستان را تحت کنترل داشت ، تمام مدارس دخترانه در این کشور بسته شد ، بنابراین دختران در آن زمان بدون تحصیل باقی ماندند. بر اساس اطلاعات سازمان ملل متحد ، طی بیست سال گذشته ، یعنی پس از از دست دادن قدرت طالبان در افغانستان ، ثبت نام دختران در مدارس از 0٪ به بیش از 80٪ افزایش یافته است. تعداد زیادی موسسه آموزشی تخصصی زنان نیز در کشور افتتاح شده است.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند