د. اکتبر 25th, 2021

  حمله مخالفان حکومت نظامی در میانمار به کاروان امنیتی

  رسانه ها روز یکشنبه گزارش دادند که حمله مخالفان دولت نظامی میانمار به کاروان نیروهای امنیتی در جنوب این کشور کشته و زخمی برجای گذاشت.

  کانال نیوزآسیا مستقر در سنگاپور گزارش داد که گروهی از مخالفان دولت نظامی قبل از درگیری با ارتش ، یک بمب دست ساز را در جاده کاروان نیروهای امنیتی در حومه یانگون (پایتخت سابق میانمار) منفجر کردند.

  این کانال اعلام کرد که این حادثه که جمعه گذشته رخ داد منجر به زخمی شدن یکی از نیروهای امنیتی و کشته و زخمی شدن یکی از مهاجمان شد ، علاوه بر این که مقداری سلاح و تجهیزات از آنها پس از نبرد ضبط شد. به

  کانال نیوزآسیا گزارش داد که تیم های SSDF در تعدادی از شهرهای میانمار پس از کودتای نظامی فوریه گذشته برای مبارزه با دولت نظامی ایجاد شده اند ، اما بیشتر گزارش ها از درگیری های مسلحانه از مناطق روستایی این کشور منتشر می شود.

  اپوزیسیون یک “دولت وحدت ملی” تشکیل داده است که عمدتا متشکل از پارلمان های وابسته به آنگ سان سوچی مشاور دولتی (نخست وزیر) است که توسط ارتش بازداشت شده است.

  مخالفان همچنین از مردم خواستند که “جنگ دفاعی” کنند و مواضع ارتش را هدف قرار دهند.

  در اول فوریه ، کودتای نظامی در میانمار رخ داد که باعث به قدرت رسیدن فرمانده کل نیروهای مسلح ملی ، ژنرال مین آنگ هلینگ شد ، که قدرتهای قانونگذاری ، اجرایی و قضایی را در دست داشت.

  ارتش برای یک سال حکومت نظامی در این کشور اعلام کرد و آنگ سان سوچی ، مشاور دولتی ، وین ماینت ، رئیس جمهور میانمار و دیگر مقامات ارشد را به اتهام “تقلب در انتخابات” در 8 نوامبر 2020 دستگیر کرد.

  اقدامات ارتش موجی از اعتراضات مردمی را برانگیخت که رژیم نظامی به طرز وحشیانه ای آن را سرکوب کرد.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند